Радник президента України Владислав Власюк оприлюднив дані аналізу дрона “шахед”, який вибухнув 1 січня 2025 року біля Офісу президента України в Києві.
Нагадаємо, що від цієї атаки тоді загинула сімʼя київських вчених Ігор Зима та його дружина Олеся Сокур.
Про це Власюк написав на своїй сторінці в Фейсбуці.
За його словами, в цьому дроні було застосовано новий модуль, причому сільськогосподарського призначення.
“Опубліковано перші висновки по БпЛА Shahed-136, якими було завдано удар по місту Київ. Замість типової для них супутникової навігаційної антени CRPA іранського виробництва (або російської ААР Комета-М для К та КБ серії) мав нову CRPA на 8 антен, з круговим розміщенням елементів, китайського виробництва, сільгосп призначення”, - зазначив радник Зеленського.
За його словами, розмови про те, щоб розмістити елементи по кругу замість в ряд для кращої стійкості засобам РЕБ, йдуть серед російських інженерів досить давно.
На думку Власюка, заміна CRPA може бути викликана декількома факторами:
– випробування кругової CRPA в бойових умовах;
– недоступність окремих компонентів через санкції;
– обсяги виробництва CRPA в Ірані не встигають за обсягами виробництва самих дронів.
Також Власюк додав, що ці “шахеди” ймовірно мали відеонаведення: виявлено також і рештки відеокарт.
"Всього у цій антені до 10 різних компонентів переважно китайського виробництва, плюс США. Проінформували партнерів, будемо вживати додаткові санкційні заходи”, - зазначив радник Зеленського.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.