Росія залучає військових із Північної Кореї (КНДР, Корейської Народно-Демократичної Республіки) для штурмових дій на Курському напрямку (РФ), не забезпечуючи водночас необхідною бронетехнікою.
Про це повідомляють у Центрі протидії дезінформації (ЦПК) при РНБО України.
Відсутність необхідного озброєння - це одна з причин, через яку серед північнокорейських військових фіксуються значні втрати на фронті в Курській області.
“Тактика дій така: північнокорейців накопичують у посадках і женуть на штурм вузьких ділянок в кількох напрямках одночасно. Втрати в них значні. Водночас російські “воєнкори” намагаються уникати новин про невдачі військових КНДР і роблять усе, щоб розповідати про їхні “вдалі дії”, приховуючи втрати”, - прокоментував керівник ЦПД Андрій Коваленко.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що російські військові залучили північнокорейських солдатів до піхотних штурмів у Курській області.
“Росіяни включають їх у зведені підрозділи та використовують в операціях у районах Курської області. Поки тільки там. Але ми маємо інформацію про те, що можливе застосування і на інших ділянках фронту. Втрати серед цієї категорії вже помітні. Фактично Москва втягнула в цю війну ще одну державу, причому втягнула максимально. І якщо це не ескалація, то що тоді ескалація, про яку багато хто говорив?”, - заявив Володимир Зеленський.
За даними української розвідки, орієнтовні втрати укомплектованих російським і північнокорейським особовим складом підрозділів на 14 грудня 2024 року становили понад 200 військовослужбовців.
“Росіяни роблять ставку на кількість і намагаються за допомогою північнокорейців проводити штурмові дії, коли завданням північнокорейців є пробігти під ударами наших сил і зайняти ті чи інші ділянки фронту. Втрати серед військових КНДР уже є. Щодо їхніх якісних здібностей, піхотинці, які справляються з радянською зброєю, і біжать уперед, викликаючи вогонь на себе”, - прокоментував керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко.
Про втрати в лавах солдатів із КНДР повідомляє і головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
“Третю добу противник проводить інтенсивні наступальні дії на території Курської області з метою витіснити підрозділи Сил оборони України з території РФ. Активно застосовує підрозділи армії Північної Кореї. Північнокорейські найманці вже зазнають великих втрат”, - повідомив Сирський.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, 14 і 15 грудня в районах сіл Плєхово, Ворожба, Мартинівка Курської області підрозділи армії КНДР активно атакували.
“Зараз, коли з’явилися перші свідчення, як вони проводили наступальні дії, то це дуже схоже на те, що описано в книгах ще тих військових, які брали участь у Корейській війні. За великим рахунком, за 70 років тактика особливо не змінилася, але для Росії та Північної Кореї це цілком прийнятний варіант. Оскільки вони абсолютно не рахують кількість загиблих. У них інші цілі - це кілька десятків квадратних метрів або сотень квадратних метрів, які вони зможуть захопити. А скільки вони при цьому втратять людей, це не настільки важливо”, - прокоментував політолог Ігор Рейтерович.
Використовують російські окупанти боєприпаси та живу силу, залучену з Північної Кореї, і на Харківському напрямку.
“Здатність Північної Кореї засвоювати та враховувати уроки, отримані під час бойових дій разом із Росією, ймовірно, значно погіршиться, якщо російське військове командування використовуватиме північнокорейські війська в таких самих атаках із високим рівнем виснаження піхоти, в яких використовується більшість російських військовослужбовців”, - пише Інститут вивчення війни (ISW).
У Головному управлінні розвідки України повідомили, що в процесі застосування військ КНДР на полі бою складною перепоною для управління та узгодженості дій залишається мовний бар’єр.
“Через зазначену проблему північнокорейські солдати відкрили “дружній вогонь” по автомобільній техніці так званого батальйону “Ахмат”. Результат, вісім убитих так званих “кадировців”, - розповіли у відомстві.
Про перші підрозділи військових із КНДР, які прибули в зону бойових дій, у Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили 23 жовтня 2024 року.
Трохи пізніше, 5 листопада, джерела видання Financial Times заявили про перші бойові зіткнення між українськими та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії. Загалом, за різними даними, у Курську область прибули понад 10 тис. північнокорейських військових.
Південна Корея запровадила санкції через військову співпрацю Росії з КНДР (Корейська Народно-Демократична Республіка, Північна Корея).
Під обмеження потрапили 11 фізичних осіб і 15 організацій, причетних, зокрема, до фінансування північнокорейських ядерної та ракетної програм. До санкційного списку Сеула увійшли кілька генералів армії Північної Кореї, інженер-ракетобудівник та ще один високопосадовий офіцер. Обмеження торкнулися кількох північнокорейських підприємців та їхніх компаній. З боку Росії під санкції потрапили сім осіб і 13 комерційних організацій, серед яких кілька банків. Санкції набудуть чинності з 19 грудня.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.