Справжньою причиною загибелі двох російських танкерів біля Керченської протоки став не шторм, а недбальство росіян.
Про це заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.
"Ці судна фактично є річковими. Їхнє завдання з Волги тягнути цей мазут, нафтопродукти й перевантажувати їх на інші судна вже десь в морі. Вони теоретично можуть виходити в море, але за інших умов", – наголосив він.
За його словами, висота хвиль і швидкість вітру, які сьогодні спостерігаються біля Керчі, перевищували нормативні показники, на які від початку були розраховані обидва танкери.
"Окрім того не слід забувати, що це судна 50+ років. Для такого віку ці судна вже в принципі мають бути списані. Вони порушили в принципі все, що могли", – підкреслив Плетенчук.
Нагадаємо, 15 грудня у Керченській протоці недалеко від берега захопленого РФ Криму тонуло російське судно "Волгонефть-212", судно перевозило 4,3 т мазуту, на борту 13 осіб екіпажу.
Пізніше стало відомо, що слідом за танкером "Волгонефть-212" почав тонути ще один - "Волгонефть-239". У нього зламався на дві частини корпус після удару хвилі. Він також перевозив понад чотири тонни мазуту. На його борту 14 осіб.
Керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко зазначив, що російські танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239", які потрапили в аварію поблизу Керченської протоки, були суднами річкового класу, що робило їх непридатними для експлуатації у відкритому морі, особливо під час шторму.
Але й це ще не все.
Пізніше у Чорному морі, поблизу узбережжя тимчасово окупованого Криму стався, черговий інцидент з російським судном.
Плавучий кран зазнав серйозних пошкоджень через надзвичайні погодні умови.
За повідомленнями місцевих джерел, плавучий кран зазнав серйозних пошкоджень через надзвичайні погодні умови. Стріла вантажного судна, яке призначене для підйому важких вантажів, впала під сильними ударами великих хвиль та сильних вітрових поривів. Це вже третє судно протягом доби, яке зазнало пошкоджень у Чорному морі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.