Президент США Джо Байден дозволив Україні бити далекобійними ракетами ATACMS по території РФ.
Про це пише NYT.
Це відповідь на рішення Росії ввести північнокорейські війська у бій.
Ракети, імовірно, застосовуватимуть проти російських і північнокорейських військ для захисту українських сил в Курській області. А також українці зможуть бити по ключовим частинам військової техніки, логістичним вузлам, складам боєприпасів і лініям постачання в глибині Росії.
Україна планує завдати свої перші удари далекобійними ракетами вже за декілька днів.
Таке рішення Байден ухвалив за два місяці до того, як президентом США стане республіканець Дональд Трамп, який формує команду, члени якої неоднозначно висловлюються про допомогу Україні.
Західні ЗМІ також писали, що адміністрація президента США Джо Байдена планує терміново відправити останні понад $7 мільярдів, що лишилися на безпекові допомогу Україні, до дня інавгурації Дональда Трампа.
Україна давно просила союзників дозволити використовувати їхню зброю для далекобійних ударів углиб Росії. Для таких цілей в арсеналі України є, зокрема, американські ракети великої дальності класу «земля - земля» ATACMS та британські далекобійні ракети Storm Shadow.
Однак жодна з цих країн не давала Україні дозволу на використання їхньої зброї для атак углиб РФ.
У США побоювалися можливої ескалації на тлі цього рішення. Також там вважали, що зняття обмежень на далекобійні удари не матиме стратегічного значення у війні, бо Росія перемістила свої найважливіші цілі, зокрема літаки, трохи далі від кордону і зробила їх недосяжними для ударів
Як наслідок, Україна не змогла знищити десятки російських Су-34 через заборону бити західною зброєю по території РФ.
.
За декілька днів до повідомлення про дозвіл України бити ATACMS по території РФ, медіа писали, що Президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер хочуть переконати президента США Джо Байдена дозволити Україні бити ракетами дальнього радіуса дії Storm Shadow углиб Росії. Можливо, саме після цієї зустрічі Джо Байден і погодився.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.