6 листопада, український літак A-22s компанії "Аеропракт", керований українською розвідкою, завдав удару по Каспійській флотилії РФ за 700 миль від лінії фронту.
Згідно із заявами українських чиновників, вибух пошкодив три кораблі, включно з двома фрегатами класу "Гепард", найбільшими кораблями флоту, а також меншим корветом "Буян".
Про це пише аналітик Forbes Девід Акс.
Зазначається, що пошкоджені кораблі можуть становити майже третину сил Каспійської флотилії.
"Це один із найдальших ударів українських безпілотників А-22. У травні один із безпілотників завдав удару по нафтопереробному заводу в місті Салаваті в Росії, більш ніж за 800 миль від лінії фронту", - наголосив аналітик.
Він пояснив, що, з огляду на те, що найбільші союзники України - США, Велика Британія і Франція, постійно відмовляють Україні в дозволі використовувати їхні крилаті та балістичні ракети проти цілей на території Росії, українцям довелося імпровізувати, використовувати безпілотники місцевого виробництва і ракети класу "земля-повітря", пристосовані для завданняя наземних ударів.
"Зараз існує велика невизначеність щодо впливу Трампа на війну в Україні. Але якщо Трамп вчинить так, як погрожують республіканці, і відріже Україну від американської допомоги, в України все одно залишаться способи вести свою війну за виживання", - повідомляє Самуель Рамані, професор міжнародних відносин в Оксфордському університеті.
У виданні також підкреслили, що Україна змогла швидко налагодити виробництво своєї далекобійної зброї.
"На момент початку широкомасштабної війни Росії проти України в лютому 2022 року українці не мали жодного виду, але тепер мають їх кілька, зокрема й гібридну крилату ракету "Паляниця" з дальністю польоту до 400 миль, яка може масово вироблятися з нуля в Україні", - йдеться в повідомленні.