Глава ГУР зробив заяву щодо Telegram та його можливої заборони в Україні.
Кирило Буданов назвав месенджер загрозою національної безпеки, але при цьому не підтримав його закриття.
Дедалі активніше в Україні обговорюється тема заборони популярного месенджера Telegram. Тому її торкнувся і Сергій Жадан, котрий брав інтерв'ю у начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони. Він поцікавився у Кирила Буданова, чи вважає він шкідливим Telegram.
І головний розвідник країни заявив, що справді цей месенджер несе велику небезпеку.
"Я ніколи не боявся цього сказати. Прямо кажу, Telegram, в нашому розумінні це загроза нашій національній безпеці. Я це говорю абсолютно прямо", - відповів Буданов.
Глава ГУР додав, що наразі в Україні Telegram став головним джерелом отримання інформації для населення. І він не вважає, що його слід закривати. За словами Буданова, зробити це хоч і складно, але можна. Хоча він упевнений, що треба інакше підійти до розв'язання проблеми.
Головний розвідник країни впевнений у необхідності "офізичити" власників Telegram-каналів. Тобто, щоб вони офіційно реєстрували свою діяльність і в разі чого несли відповідальність за опубліковану інформацію.
"Якщо ти хочеш, як то кажуть, віщати якісь новини, будь ласка, зареєструйся, щоб усі розуміли, що цей канал зареєстрований за Івановим Іваном Івановичем, громадянином Російської Федерації, який проживає у місті Москва. Або за якимсь громадянином України. І тоді він має відповідальність особисту за те, що він там розміщує", - каже голова ГУР.
Скажімо так, багато людей не поділяють таку позицію та називають наступ на telegram, наступом на свободу слову з боку силових структур та Урядів різних країн світу, які лише про те й мріють, щоб знати в обличчя тих, хто пише "незручно" для влади. На їх думку, потрібно тоді й алфавіти заборонити, бо терористи теж спілкуються літерами та словами. Месенджер - це лише платформа, а хто й про що там спілкується, особисте право кожного.
Навіщо знати авторів каналів?
Щоб залякувати їх, притягати до відповідальності за власну думку та змушувати писати про владу добре? Виходячи з такої логіки, в Україні лише "національний телемарафон" безпечний на "для національної безпеки", а якщо говорити точніше, то для чинної влади, бо про неї там або добре, або ніяк.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.