Тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Алєксєй Смірнов та низка російських військових блогерів повідомили про активні бойові дії на території Суджанського та Коренєвського районів на прикордонні з Україною.
Ці заяви суперечать офіційним повідомленням Міністерства оборони РФ та Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ), які стверджують, що російські сили успішно відбили всі рейди.
Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
За даними російських джерел, 6 серпня українські військові провели серію рейдів у Курську область. Тоді Міноборони РФ і ФСБ заявили, що відбили кілька атак ЗСУ, які використовували танки та бронетехніку, чисельністю приблизно до батальйону.
Згідно з повідомленнями, українська армія наступала на позиції росіян біля Ніколаєво-Даріно та Олешні Курської області, розташованих на північний захід від міста Суми та вздовж російсько-українського кордону.
На опублікованих геолокаційних знімках видно пошкоджену та покинуту бронетехніку на території РФ. Однак аналітики ISW не змогли з’ясувати, кому вона належить.
Військові блогери з Росії заявляють, що ЗСУ проводили атаки у двох напрямках: від пункту пропуску "Суджа" та від селища Нове, Сумська область у напрямку Ніколаєво-Даріно Курської області.
У російському міноборони стверджували, що резервні війська відповіли на ймовірні українські атаки. За інформацією інсайдерів, частини чеченського спецназу "Ахмат" також брали участь у відбитті атак.
Експерти ISW не змогли перевірити ці твердження. А ось інші джерела стверджують, що "потужні воїни Кадирова" відрази втекли з району активних бойових дій.
Окрім того, Міноборони РФ заявило про знищення 16 українських бронемашин та удари у відповідь по Сумській області. А ось російські блогери показували відео, на яких, за їхніми словами, видно наслідки українських рейдів. На кадрах розбиті будівлі, дим від пожеж та військова техніка у населених пунктах РФ. Аналітики вказують, що на їх думку, більшість пошкоджень є результатом звичайних українських обстрілів і не свідчать про наземні бойові дії в цьому районі.
Тож, експерти вказують на те, що через неочікуваність такої атаки, місцева та центральна влада РФ, а також "воєнкори", не узгодили спільних позицій, і тому, кожен заявляв те, що вважав за потрібне.
Це говорить про те, що окупанти не чекали цієї атаки та не були готові до неї.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.