Стали відомі деякі цікаві подробиці останнього удару України по військових кораблях РФ.
Аналітики Defense Express розповіли, чим українські військові могли уразити російський корабель.
Фахівці зауважили, що російські військкори заявляли, атаки завдали американською протикорабельною ракетою Harpoon чи українським "Нептуном". Проте дальність американської зброї, яка раніше була передана Україні, складає до 150 кілометрів. Водночас "Нептун" уже було успішно використано для удару по ВДК "Костянтин Ольшанський" 24 березня.
"Цей удар прямо вказує, що українська ракета "Нептун" пройшла суттєву модернізацію та не лише шляхом збільшення дальності, як мінімум до 400 км", - ідеться в повідомленні.
Експерти наголосили, система наведення ракети отримала оновлення, тобто можливість атакувати кораблі, які перебувають біля причалу, й активного огинання рельєфу місцевості.
"Коммуна" могла не бути ціллю удару, адже корабель перебував посеред інших суден. Зокрема, згідно із супутниковим знімком, зробленим за декілька днів до атаки, поруч із "Коммуною" стояло сторожове судно проєкту 1135 "Буревестник", ВДК проєкту 775 і менші військові кораблі та судна забезпечення.
І якщо повернутися до системи наведення "Нептуна", то за логікою роботи активної радіолокаційної головки самонаведення для неї найбільш пріоритетною ціллю буде найбільший корабель.
"Коммуна" - це стометрове судно-катамаран. Проте, через складну арочну конструкцію кранового оснащення на радарі корабель, матиме значно більший вигляд, ніж є насправді.
"Для протикорабельної ракети, "Коммуна" матиме дуже яскравий і "привабливий" вигляд. І тому цілком логічно, що саме це судно стало ціллю для влучання", - розповіли в Defense Express.
Але, у будь-якому випадку, ураження та виведення з ладу рятувального судна "Коммуна" є доволі позитивним наслідком атаки.
Корабель здійснював операції з підйому вантажів і озброєння зі знищенних суден ЧФ РФ. Ба більше, до задач входить порятунок затонулих підводних човнів. Це єдина система ворога з такими можливостями.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.