Наука та військова промисловість досить взаємопов'язані між собою. Адже досягнення вчених активно використовуються для розробки нового озброєння. Останніми роками науковці та інженери у Британії розробляють лазерну зброю.
Стало відомо, що Британія може випробувати цю гармату DragonFire в умовах реального бою, в Україні.
Розробка лазерної гармати DragonFire ймовірно розпочалась у 2017 році в рамках програми LDEW (Laser Directed Energy Programme). Головним виконавцем робіт став консорціум до якого увійшли компанії MBDA, Leonardo та QinetiQ. Долучився до розробки проєкту і науково-дослідний інститут DSTL (Defence Science and Technology Laboratory).
Загалом у програму Міноборони Великобританії разом з приватними компаніями інвестувало 100 млн фунтів стерлінгів.
Спершу лазерна гармата була більше дослідницькою діяльністю аніж зброєю. Проте, як не рідко трапляється, розробка викликала зацікавленість у військових. А повномасштабне вторгнення РФ в Україну, стало саме тим “каталізатором”, який пришвидшив розробку новітнього озброєння.
Лазерну гармату зокрема можна використовувати як систему ППО. Тобто за допомогою її променю військові планують знешкоджувати ракети та дрони.
Звісно робота над цим проєктом відбувається у суворій секретності. Надсекретності потребують сучасні геополітичні умови. Адже не лише Британія працює над розробками у цьому напрямку. У Росії створюють аналогічне озброєння. Отож в інформаційний простір новини про DragonFire потрапляють лімітовано. Зазвичай це трапляється після чергового випробування лазерної гармати.
Останнє тестування нової зброї відбулось на початку 2024 року в польових умовах на полігоні в Шотландії.
Основними складовими DragonFire є власне лазерна гармата, система лазерного наведення та оптико-електронна камера. Увесь цей комплекс закріплено на рухомій платформі яка здатна обертатись. Слід зазначити, що DragonFire це цілий комплекс який здатний не лише знешкоджувати повітряні цілі, але й самостійно їх виявляти.
Промінь DragonFire є ніщо інше як сконцентроване електромагнітне випромінювання.
Звісно лазер є далеко не новою технологією. Проте особливістю британської лазерної гармати стала потужність випромінювання в 50 кВт. Таких характеристик вдалось досягти завдяки об'єднанню декількох менш потужних лазерних променів. Для цього довелось використати десятки скловолокон. Але деталі реалізації приладу, звісно, засекречені.
Британські розробники продовжують вдосконалювати цю технологію. Отож не виключено, що DragonFire протестують і в бойових умовах в Україні.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.