Американська армія повідомила про отримання від Lockheed Martin першої партії ракет PrSM.
Їм належить замінити в арсеналах Пентагону ракети MGM-140 ATACMS.
Це важливо, адже у запасах Пентагону, було не так багато ATACMS, які берегли для інших цілей. Зокрема, для відбиття можливої атаки на Тайвань. Тому, постачання кожної партії нових ракет до армії США, вивільняє та збільшує ці запаси, й в разі прийняття Конгресом додаткової допомоги Україні, вони, з великою ймовірністю, можуть поїхати саме до ЗСУ.
PrSM Increment 1 були відвантажені компанією-виробником після проведення в листопаді кваліфікаційних випробувань. Вони відбулися на території ракетного полігону Вайт Сендс.
Дальність польоту PrSM Increment 1 становить, щонайменше, 500 км. Крім того, наразі Lockheed Martin зайнята розробкою ракети PrSM Increment 4. Вона зможе вражати цілі на дистанції, понад 1 000 км. У проєкті зі створення перспективної ракети також беруть участь Northrop Grumman і RTX.
На поточний момент основним засобом ураження американської армії на оперативно-тактичній глибині є ракети ATACMS. Вони там вже вважаються морально застарілими, тому Пентагон вирішив замінити ці засоби ураження на більш сучасні ракети PrSM.
Але, як показує реальна практика війни в Україні, навіть такі "застарілі" американські ракети, є величезною проблемою для російських військ, адже вони успішно вражають стратегічні цілі, на відносно великій відстані від лінії фронту. Засоби ППО країни-агресора, майже безсилі проти ATACMS, підтвердження тому стали влучні удари ЗСУ. Тому, для українських військ - це може стати потужним підсиленням, особливо в комплексі із винищувачами F-16, які Сили оборони отримають від союзників, вже у найближчі місяці.
За словами експертів, завдяки відкритій архітектурі, ракета PrSM має великий модернізаційний потенціал.
Наприклад, PrSM Increment 2 комплектується багаторежимною системою наведення, що робить її придатною навіть для ударів по морських цілях. Також PrSM Increment 2 отримала більшу бойову частину, що не вплинуло на дальність польоту ракети. Запускати PrSM можна з тих самих платформ, що й ATACMS - це М270 та колісна версія РСЗВ Himars, які вже давно є на озброєнні Українських сил оборони.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.