Українські військові атаки по військово-морських об’єктах у тимчасово окупованому Криму є успішними, що примушує РФ шукати альтернативні місця для базування власного військового флоту.
Про це у Брюсселі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, перед участю у діловому сніданку в рамках Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин (з питань оборони).
Так він відповів на запитання журналістів щодо оголошених намірів Росії заснувати морську військову базу в окупованій Абхазії.
«Ми рішуче підтримуємо територіальну цілісність та суверенітет Грузії та не можемо прийняти, щоб відокремлені території Грузії Росія використовувала для заснування там військових баз. Це є порушенням суверенітету та територіальної цілісності Грузії й демонструє, як далеко Росія хоче зайти, щоб досягти військових цілей в Україні. Але також це демонструє, що українці були успішними в атаках на військово-морські об’єкти в Криму, тож Росія змушена шукати альтернативи. Це демонструє здобутки, яких досягли українці, атакуючи російський військовий флот», – сказав Столтенберг.
Генеральний секретар НАТО заявив, що єдиний шлях досягти миру в Україні – це зміцнювати її військові спроможності шляхом надання Києву відповідної допомоги.
"Поки що ми не бачимо бажання президента РФ Путіна вести переговори про прийнятне для України рішення. Тому єдиний спосіб досягти цього – переконати Путіна, що він не переможе на полі бою, і єдиний спосіб досягти цього – посилити військову спроможність України шляхом надання їй підтримки", – зазначив Столтенберг.
Генсек НАТО наголосив, що справа за Україною вирішувати, які умови для переговорів є прийнятними та які умови є прийнятними для будь-якої угоди, тоді як відповідальність союзників по НАТО, допомогти Києву захистити себе.
Нагадаємо, що сьогодні у Брюсселі відбувається Рада ЄС із зовнішніх відносин (на рівні міністрів оборони). Одним із головних питань, що розглядають європейські міністри, є продовження та збільшення надання військової допомоги для України у її боротьбі проти російського вторгнення.
Укр-Інфо в соціальних мережах:
Facebook - https://www.facebook.com/UkraineOnline
telegram - https://t.me/ukronline
X (Twitter) - https://twitter.com/OnlineUkraine
YouTube - https://www.youtube.com/@UkrInfo
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.