Китай, попри свої публічні заперечення, продовжує постачати озброєння для РФ, яка веде повномасштабну окупаційну війну проти України.
Зокрема, йдеться про безпілотники, стрілецьку зброю та спорядження.
Про це вказано у звіті Міністерства оборони США про Китай.
Пентагон проаналізував дані російської митниці, які свідчать про те, що державні та приватні компанії продають РФ цивільні товари, товари подвійного призначення та деякі військові товари.
За даними США, йдеться про стрілецьку зброю, запасні частини, навігаційне обладнання та захисне спорядження. Окрему увагу Пентагон приділив дронам, оскільки росіяни закуповують дрони для війни проти України.
У період з березня 2022 по 2023 рік китайські фірми продали РФ дронів та запчастин до них на 12 млн дол. Окупанти використовують їх для спостереження та завдання ударів.
Нагадаємо, у серпні 2023 року Китай заявив, що вперше запровадить контроль за ринком безпілотників. Пекін офіційно стверджує, що нібито займає нейтральну позицію щодо війни РФ проти України.
Але, тепер у Пентагоні впевнені, що публічні заяви Китаю не відповідають дійсності.
Також у звіті Міноборони США говориться про те, що Китай, станом на травень, мав понад 500 ядерних боєголовок у своєму арсеналі, приблизно на 100 більше, ніж торік.
У США вважають, що Китай, найімовірніше, подвоїть арсенал до понад 1000 ядерних боєголовок до 2030 року, і очікується, що ця кількість зростатиме.
Програма активно розвивається попри те, що китайські чиновники публічно стверджують, що ці потужності призначені для «мирних цілей».
У Міністерстві закордонних справ Китаю назвали «упередженим» звіт Пентагону про те, що КНР нарощує кількість ядерних боєголовок.
Про це сказала речниця МЗС Китаю Мао Нін, яку цитує Reuters.
«По-перше, звіт Сполучених Штатів, як і подібні звіти до нього, ігнорує факти, сповнений упереджень і поширює теорію про загрозу з боку Китаю», - сказала вона на брифінгу журналістам.
Більш детального пояснення речниця не надала.
Вона зазначила, що Китай твердо дотримується ядерної стратегії самооборони, підтримує свої ядерні сили «на мінімальному рівні, необхідному для національної безпеки», і не має наміру брати участь у гонитві ядерних озброєнь з будь-якою країною.
«Поки жодна країна не використовує або не погрожує застосувати ядерну зброю проти Китаю, їй не загрожуватиме ядерна зброя Китаю», - сказала Мао.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.