Путін продовжує знищення економіки РФ, аби й надалі мати змогу фінансувати війну проти України й виживати самому.
За підрахунками аналітиків, він витрачає на свою агресію, щонайменше, один мільярд доларів на день.
Відповідні розрахунки оприлюднив американський журнал Time.
Аналітики вказують, що через дії диктатора, економіка Росії рухається до колапсу, який своєю чергою здатний повалити політичний режим сучасного диктатора.
Деякі фахівці на Заході стверджують, що російський президент залучає мільярди від торгівлі, для фінансування вторгнення завдяки високим цінам на сировину, слабким західним санкціям. Саме тому, на їхню думку, Росія досі здатна обходити ці обмеження. Та насправді, ціни на нафту, природний газ, а також зерно, пшеницю, метали, пиломатеріали та практично всі товари, які виробляє Росія, сьогодні нижчі, ніж до повномасштабного російського вторгнення.
Аналітики пояснюють, що Путін обрав стратегію "захмарних" податків на "непередбачені обставини" практично "з усього, що рухається".
Цього року Росія досягла рекордного бюджетного дефіциту, який постійно збільшується, як би його не намагались приховати. З країни виводяться сотні мільярдів приватних коштів. Олігархи скаржаться пресі, ціни зростають, а робітники мають намір виходити на страйки.
Економісти вказують й на історичну закономірність.
Так, з двох великих російських революцій за ХХ століття, обидві були підкріплені виснажливими економічними труднощами, адже війни ніколи не бувають дешевими, особливо великі та затяжні. Зокрема, як підрахували аналітики, Путін витрачає на війну проти України, щонайменше, один мільярд доларів на день. Як приклад, видання нагадує, що Перша світова війна, так само виснажила скарбницю царя Ніколая II до його зречення в 1917 році.
"У Радянському Союзі збільшення витрат на ведення холодної війни та компанії в Афганістані, в поєднанні з низькими цінами на нафту та серйозним спадом, підірвали радянську економіку зсередини. Завжди, затяжні війни у РФ, гарантовано йдуть рука об руку з економічними потрясіннями та зміною режимів", - сказано в повідомленні.
Те саме відбувається й зараз.
Це не швидкий процес, але можна сміливо проводити аналогію з попередніми війнами Росії. Західний бізнес, місцеві олігархи та середній клас, виводять капітал з країни, тим самим охолоджуючи економічні процеси, а центральна влада витягує з економічної системи все більше ресурсів для продовження агресії. Розвинені країни більше не інвестують у РФ, а зовнішні чинники, спричинені санкціями та обмеженнями, теж негативно впливають на всі процеси. Сюди можна також сміливо додати втечу працездатного чоловічого населення від мобілізації та його знищення на фронті. Все це, виснажує можливості РФ.
Процес, образно, нагадує бій тореадора з биком на арені. Де звіру нанесли проколи у потрібних місцях, через які тече кров, але його ганяють по колу, провокуючи напружуватись та витрачати більше енергії, щоб прискорити повне знесилення та гарантовану перемогу тореадора, яким би великим та потужним він не був.
Нагадаємо, раніше в Офісі президента України заявили, що санкції країн Заходу, які були запроваджені проти Росії, вже працюють. Проте, є декілька моментів, які потрібно допрацювати. Зокрема, щоб санкції мали більш потужний ефект, потрібно: закрити будь-який транзит через Росію, закрити можливість через треті країни обходити санкції, закрити коррахунки певних російських банків тощо.
Додамо, що у США та ЄС створені цілі окремі структури, які постійно стежать за цими процесами.
Там, досить фахові люди, постійно закривають прорахунки та нищать все нові й нові схеми обходу обмежень. Діяльність цих структур, мало помітна в публічній площині, але робота триває, суттєво ускладнюючи намагання РФ мінімізувати наслідки санкцій. Головна мета діяльності - змушувати агресора витрачати більше та зменшувати його надходження.
Як приклад, окрім граничної ціни на російські ресурси та ембарго, США та ЄС припиняють діяльність технологічних компаній, які займаються розробкою нових родовищ та підтримкою тих, що вже діють. У РФ немає таких технологій, вся видобувна галузь побудована на західних системах, програмному забезпеченні та дослідженнях. Тепер, унікальні запчастини для обладнання не продаються, як й саме обладнання, софт не оновлюється, дослідження та ТО систем не проводяться тощо. Тому, все працює "до першої проблеми" та не розвивається. Для прикладу, у РФ вже все настільки "добре", що "Газпром" не виплачує дивіденди акціонерам, через збитки компанії.
А ще, економіка наслідкова.
Це означає, що результат з'являється не відразу. Тут важливо слідкувати за динамікою та куди все рухається. Так ось, динаміка нормальна, все рухається туди, куди треба, аби знесилити агресора та зруйнувати його зсередини, хоча й не так швидко, як того хоче Україна та демократичний світ. Путіну, буде все складніше приховувати фундаментальні руйнівні процеси для економічної системи та утримувати ситуацію під контролем. Так буває, коли над здоровим глуздом та холодним розрахунком, стоять амбіції неадекватних диктаторів. Західний світ це добре розуміє, він тихо, без зайвого галасу, використовує одержимість Путіна та робить свою справу.
Факт, Путін веде РФ до чергового історичного падіння, зміни режиму та тривалого занепаду. Революція Леніна та падіння СРСР - це приклади того, що надалі чекає Росію, а кожен день війни, лише прискорює невідворотне.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.