Речниця ОК "Південь" Наталя Гуменюк прокоментувала удар ЗСУ по Чонгарському мосту, що розташований на тимчасово окупованій частині Херсонщини.
Вона пояснила тактику сил оборони України.
"Вони (окупанти) розраховують на курортний сезон, просто курортники будуть трошки інші. Наразі ми продовжуємо працювати", – заявила вона.
За її словами, наразі усе просувається за планом. Він полягає у тому, щоб виснажувати ворога, позбавляти його можливостей поповнювати свої ресурси та не давати йому змоги оговтатися.
Гуменюк наголосила, що ЗСУ руйнують не інфраструктуру, а плани ворога. Українські захисники руйнують те, що не дозволить потім окупантам швидко поповнювати запаси.
За її словами, логістика росіян підірвана, а можливості її мінімізовані. Гуменюк заявила, що це має вплинути на моральний, фізичний та матеріальний стан загарбників.
Через Чонгарський міст проходить лише один із маршрутів постачання російських військ на півдні України.
На перший погляд, можлива втрата цього маршруту не є критичною для російських угруповань – вантажі з Криму можуть йти на північ через Перекопський перешийок або залізницею через той самий Чонгар. Діє і сухопутний коридор із Ростовської області через південь Донбасу, а також морський через порт Бердянська.
Однак в умовах активізації наземних бойових дій, коли потреба в постачанні зброї та боєприпасів на передову різко зростає, будь-який логістичний збій загрожує серйозними ускладненнями.
Так, шлях із Джанкоя до Мелітополя, якщо їхати в об’їзд через Армянськ, подовжується на 150 км, тобто приблизно втричі.
Доставлення залізницею – не завжди оптимальне рішення, бо ті ж боєприпаси потім все одно треба перевантажувати. Сухопутного коридору з боку Таганрога може виявитися недостатньо для забезпечення 150-тисячної російської армії на півдні України.
Є ще також інші нюанси:
По-перше, інші маршрути постачання теж мають вразливі місця. Наприклад, залізнична гілка з Криму до Мелітополя тягнеться дамбою через затоку Сиваш, а дорога через Армянськ теж місцями проходить через мости.
По-друге, військові експерти, як і раніше, не виключають можливості форсування українськими військами Дніпра в Херсонській області, через обміління Каховського водосховища. Вода змила першу лінію оборони ворога, разом із мінами, а знову замінувати все, окупанти зараз не можуть, бо на іншому березі ЗСУ, які все прострілюють. У такій ситуації (атака українських сил), постачання російським військам на лівобережжі знадобиться ще більше та швидше, а будь-яка затримка з отриманням патронів, снарядів чи палива, загрожуватиме великими неприємностями.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.