Голова так званого комітету держдуми з інформполітики РФ Олександр Хінштейн закликав не притягувати російських користувачів до відповідальності за використання VPN як за державну зраду.
Втім, у роскомнагляду свої плани з цього питання.
«Згідно із законом „Про зв’язок“, засоби обходу блокувань протиправного контенту визнаються загрозою, оскільки створюють умови для незаконної діяльності. Сервіси VPN можуть створити у користувачів помилкове уявлення про власну анонімність в інтернеті. Однак іноземні власники таких сервісів мають доступ до всієї інформації, яку російські користувачі через них передають», - наголосили представники роскомнагляду.
Більшість урядовців РФ погоджуються з необхідністю розцінювати використання VPN як державну зраду, проте є й ті, хто наважився виступити проти такої ідеї. Один з них - Олександр Хінштейн.
«Так, у нас продовжують функціонувати VPN-сервіси, але я не підтримую пропозицію колег, що їхнє використання треба прирівняти до держзради. Обходи блокувань все одно не мають масового характеру, основна частина нашого суспільства ними не користуватиметься», - сказав Хінштейн.
У 2022 році Росія вийшла на перше місце за темпами використання сервісів VPN, майже чверть громадян завантажили такі додатки, які допомагають обходити цензуру.
Провайдери VPN вже зіткнулися з блокуваннями, погрозами від роскомнагляду та перешкодами в роботі.
Для залякування своїх громадян, у РФ навіть випустили соціальну рекламу про небезпеку VPN. 9 відеороликів звинувачують VPN у зливі персональних даних та закликають користувачів видаляти сервіси зі своїх пристроїв.
«VPN-додаток = витік персональної інформації у відкритий доступ», - попереджають автори роликів, де у героїв через обхід блокувань нібито відбувся витік конфіденційної інформації.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.