Ситуація на ЗАЕС може змінитися будь-якої миті.
У мерії Енергодара звернулися 7 червня до місцевих жителів із пропозицією виїхати з населеного пункту, оскільки ситуація на атомній станції загрожує виходом з-під контролю.
За словами заступника голови міста Івана Самойдюка, за той час, що регіон перебував в окупації, нічого не змінилося. Аварія на ЗАЕС країні поки що не загрожує, але її експлуатація наводить на побоювання.
Через те, що там зроблені склади техніки, боєприпасів, прям на території станції, то, зрозуміло, що ситуація в будь-який кокмент може стати критичною.
Людей просять за можливості вже зараз виїхати з міста. Ті, хто поки що не може покинути його, мають створити тривожні валізки, зібрати заздалегідь документи з цінними речами та сумку з предметами першої необхідності.
Тому що, в разі надзвичайної події, можна розраховувати, що вони будуть зобов’язані та змушені дати "коридори" для виїзду населення з такої території.
Слід розуміти і той факт, що система охолодження ЗАЕС використовувала воду з Каховського водосховища. Рівень води там зараз різко падає.
Нагадаємо, ситуація на ЗАЕС справді здатна призвести до чергової катастрофи, адже окупанти можуть влаштувати провокацію та імітувати удар по об'єктах станції.
Раніше росіяни влаштували підрив Каховської ГЕС. Подія обернулася катастрофою не тільки для людей. Як повідомила влада, підтоплення знищило єдиний у країні завод із вирощування осетра.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.