На Заході розглядають сценарій, згідно з яким до Північноатлантичного альянсу (НАТО) можуть прийняти лише частину України, як це було із Західною Німеччиною 1955 року.
Про це пише видання The New York Times.
Видання відзначає, що для України багато що залежатиме від ситуації на фронті, після контрнаступу, а також від того, чи призведе це до тривалого припинення вогню між сторонами, стабільності кордонів або ж навіть мирних переговорів.
"Західна Німеччина є прикладом країни, яка вступила до НАТО, коли була розділеною. Якщо Україні не вдасться змусити російську армію відступити із захоплених територій, то вагомим аргументом на користь припинення вогню стане пропозиція Україні членства в НАТО без міст, які під окупацією", - пише автор статті.
Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі дедалі більше країн обговорюють сценарій, яким пішла Західна Німеччина, щоб гарантувати собі безпеку.
Автор статті також зазначає, що приклад Західної Німеччини свідчить, що НАТО може прийняти до своїх лав країну, яка має "значні та невирішені територіальні проблеми". Тоді СРСР теж скаржився і казав, що це дуже небезпечно, але не міг запобігти вступу Західної Німеччини до НАТО.
Однак інші експерти вважають, що наразі не можна порівнювати Німеччину часів Другої світової та сучасну Україну.
Тоді західна та східна частини країни були визнані окремими державами та не перебували у стані війни. Якщо контрнаступ та численні втрати з боку Росії не змусять Путіна відступити, Захід розглядає можливість приймання до НАТО лише тієї частини України, яка не буде під окупацією. Таку модель можуть підтримати ті сили в НАТО, які виступають за якнайшвидше припинення війни, а також Китай та Індія. В такому разі питання територіальної цілісності України залишиться на майбутнє.
"Членство в НАТО зміцнить мир і дозволить здійснювати реконструкцію, приватні інвестиції та повернення багатьох біженців. Але весь сенс приймання України до НАТО полягатиме в тому, щоб переконатися, що Росія більше не нападе на Україну, тому що в цій війні всі бачили, що НАТО є єдиною формою стримування, яка працювала настільки ефективно проти Росії", - резюмували автори статті.
Наш канал в Telegram http://t.me/ukronline
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.