Після отримання новітніх систем протиповітряної оборони, ефективність української ППО сягнула 90, а подекуди й 100%.
Зокрема, видання The Washington Post наголошує, що у перші місяці війни, українські ППО перехоплювали лише близько половини російських ракет.
Дані Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) свідчать, що після надходження нових систем ППО західного виробництва та завдяки зростанню кваліфікації українських військових, Україна почала перехоплювати близько 80% російських крилатих ракет станом на грудень 2022 року.
Командир бригади протиповітряної оборони оперативного командування “Центр” полковник з позивним “Граніт” повідомив журналістам, що на сьогодні ця цифра вже 90%.
Він наголосив, що у травні системи протиповітряної оборони навколо Києва знищили 100% ракет.
На початку повномасштабного вторгнення Україна застосовувала дві основні системи ППО: радянські системи великої дальності С300 і системи середньої дальності “Бук”. Проте, згодом Київ почав отримувати новітні зразки західного ППО. Наприклад, у жовтні були додані батареї IRIS-T з Німеччини, а в листопаді американські та норвезькі системи NASAMS.
Також Україна отримала європейські системи SAMP/T і американські ракети HAWK, а у квітні до арсеналу ППО надійшли ще дві американські батареї Patriot та інші зразки західних систем ППО різної дальності дії.
Окремо журналісти відзначають, що саме завдяки новітній системі ППО Patriot українські захисники вперше в історії збили російську "гіперзвукову" ракету “Кинджал”, якою так вихвалявся Путін.
Трохи раніше у ЗМІ випустили відео, про один із ЗРК, які сьогодні отримує Україна. В сюжеті розповідається про ЗРК NASAMS.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.