Очільник МЗС Китаю Цінь Ган публічно почав стверджувати, що Тайвань історично є невід’ємною частиною КНР, а також підтвердив, що офіційний Пекін має намір "повернути собі" острів.
"Тайвань був невід’ємною частиною території Китаю з давніх часів, і обидва береги Тайванської протоки належать одному Китаю. Це історія Тайваню і це статус-кво Тайваню. Повернення Тайваню до Китаю є складовою післявоєнного міжнародного порядку, написаного чорним по білому в Каїрській і Потсдамській деклараціях", - заявив китайський дипломат.
Глава Міністерства закордонних справ КНР також сказав, що "сепаратистські сили незалежності Тайваню", а також країни, "які хочуть скористатися цією ситуацією", роблять усе можливе, щоб, мовляв, змінити статус-кво, скасувати принцип "одного Китаю" і досягнути його "мирного поділу".
Цінь Ган скаржиться, що це неприйнятно для 1,4 млрд китайців, оскільки офіційний Пекін нібито не хоче "втрачати" жодну із частин своєї території, відновленої після Другої світової війни, і встановлений післявоєнний міжнародний порядок не буде змінений.
"Ми хотіли б чітко дати зрозуміти тим, хто прагне саботувати міжнародне законодавство в ім’я міжнародного порядку: питання Тайваню належить до корінних інтересів Китаю, і наша відповідь тому, хто спробує зруйнувати принцип одного Китаю, – ми ніколи не відступимо перед будь-яким актом, який підриває суверенітет і безпеку Китаю", — додав очільник МЗС КНР.
Згідно з даними іноземних ЗМІ, Тайвань придбає у США до 400 ракет Harpoon наземного базування для відбиття потенційного вторгнення Китаю. Там проводять військові навчання та готуються до нападу.
Слід зазначити, що США та ряд інших країн вже заявили, що будуть допомагати Тайваню, в разі спроби Китаю захопити острів. Ця потенційна війна, може призвести до серйозних наслідків для світу, адже саме тут виробляють левову частину всіх мікрочипів для електронних пристроїв, через протоку йде величезний потік кораблів, а Китай та США є ядерними країнами.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.