В адміністрації президента США Джо Байдена протягом багатьох років на найвищому рівні існували розбіжності щодо того, наскільки агресивно слід обмежувати економічну взаємодію з Китаєм.
Але зараз чиновники, схоже, близькі до угоди з одного ключового питання, спрямованого на стримування технологічного та військового підйому Пекіна.
Про це пише Politico.
Безпрецедентні правила, які обмежують американські інвестиції в Китай, планують запровадити наприкінці квітня. Згідно з ними, американські компанії повинні повідомляти уряду про нові інвестиції в китайські технологічні фірми, деякі угоди в критично важливих секторах, таких як мікрочіпи, будуть заборонені.
Нещодавно Китай опублікував нові митні дані, що свідчать про падіння у першому кварталі року торгівлі із Заходом, як із США, так і з ЄС, що підігріло побоювання щодо уповільнення економічного зростання та поділу двох наддержав.
В американському уряді зазначають, що планують запровадити обмеження з метою безпеки, а не економічних перегонів.
"Для США важливо чітко заявити, що ми не прагнемо відокремитися від Китаю або якимось чином обмежити його зростання", - сказав Джей Шамбо, заступник міністра фінансів у міжнародних справах.
На додаток до очікуваного указу про інвестиції, США також розглядають можливість заборони популярного китайського додатка TikTok.
Високопоставлений торговий чиновник заявив минулого тижня, що США також можуть підвищити тарифи на ввіз китайських товарів, щоб висловити своє невдоволення тим, що Пекін не виконує умов так званої першої фази торгової угоди, підписаної за президента Дональда Трампа.
Відповідно до звіту Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI), США та інші західні країни програють Китаю у гонитві за розвиток технологій та утримання талантів. Пекін може встановити монополію у деяких сферах.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.