Китай і Франція підтримують нерозповсюдження ядерної зброї, засуджують збройні напади на атомні електростанції та інші мирні ядерні об’єкти.
Про це йдеться у спільній заяві двох держав за підсумками візиту президента Франції Еммануеля Макрона до КНР, опублікованій посольством Китаю в Україні.
«Як постійні члени Ради безпеки ООН, Китай і Франція віддані пошуку конструктивних рішень на основі міжнародного права щодо викликів і загроз міжнародній безпеці та стабільності. Країни готові робити спільний внесок у зміцнення багатосторонньої міжнародної системи з Організацією Об’єднаних Націй у центрі», - підкреслюється в заяві.
В ній зазначається, що обидві сторони повністю підтримують заяву щодо запобігання ядерній війні та уникнення гонитви озброєнь, оприлюднену лідерами п’яти держав-постійних членів Ради безпеки ООН 3 січня 2022 року, в якій наголошується, що «ядерну війну неможливо виграти і її не можна вести».
«Обидві країни готові зміцнювати координацію та співпрацю, спільно захищати авторитет і ефективність системи контролю над озброєннями та нерозповсюдженням, а також просувати міжнародний процес контролю над озброєннями», - зазначається в заяві.
Китай і Франція також підтримують усі зусилля з відновлення миру в Україні «на основі міжнародного права та цілей і принципів статуту ООН», особливу увагу приділяють безпеці ядерних об’єктів на території України.
«Обидві сторони виступають проти збройних нападів на атомні електростанції й інші мирні ядерні об’єкти та підтримують конструктивну роль Міжнародного агентства з атомної енергії у сприянні безпеці мирних ядерних об’єктів, включаючи зусилля із забезпечення безпеки Запорізької атомної електростанції», - наголошується в документі.
Китай і Франція у спільній заяві вказали на необхідність «неухильного дотримання» сторонами конфліктів (не згадуючи окремо Україну) міжнародного гуманітарного права.
Зокрема, обидві країни закликали до захисту постраждалих від конфліктів жінок і дітей відповідно до міжнародних зобов’язань, збільшення гуманітарної допомоги в зонах конфліктів та забезпечення безпечного, швидкого і безперешкодного гуманітарного доступу до постраждалих.
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном підтримала позицію Китаю щодо неприпустимості ядерних загроз та закликала використати «дружній вплив» на РФ, щоб переконати її поважати Хартію ООН.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.