Російська влада панувала взяти Київ за 72 години, окупувати всю територію України і поділити населення на п’ять категорій.
Про це йдеться у звіті Британського королівського інституту оборонних досліджень: “Попередні висновки з російських неконвенційних операцій у ході російсько-української війни за лютий 2022 – лютий 2023 рр”.
Населення України, за планами РФ, поділялося на п’ять категорій:
* Лідери, які були визначені для фізичної ліквідації у списку високопріоритетних цілей або для захоплення, щоб розпочати показові переслідування;
* Підозрювані в намірах підтримувати акти опору, яких необхідно було завербувати або придушити, включаючи будь-кого, пов’язаного з українськими правоохоронними органами, місцевою владою, колишні учасники АТО, військові чи пов’язані з посадовими особами, які не співпрацювали активно;
* Ті, кого вважали апатичними;
* Ті, хто активно співпрацює з російськими військами;
* Особи, які були необхідні для управління критичною національною інфраструктурою і повинні були бути контрольованим.
Російські катівні в кожному місті України.
План РФ також включав захоплення держреєстрів і використання особистих даних громадян для побудови картотеки. В ній містилася б інформація, хто, де живе, хто був пов’язаний з Українською державою.
У кожному місті окупаційна влада планувала призначити начальника гарнізону з-поміж російських військових, який мав би приписаний загін гарнізонних військ. Ці війська мали зайняти державні будівлі – як правило, поліцію чи пожежну станцію – і створити приміщення для затримання, обробки, допитів і катувань.
"Той факт, що планування цих закладів є однаковим по всій країні, та обладнання, що використовується в камерах тортур, включаючи спеціалізовані машини для ураження електричним струмом, були однаковими в кількох областях, наочно демонструє, що це був систематичний підхід, а не окрема імпровізована жорстокість", – йдеться у британському звіті.
Читайте також: В Британії детально розповіли, як агенти РФ готували вторгнення в Україну
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.