14 березня стало відомо про інцидент між повітряними суднами США та РФ: росіяни атакували американський безпілотник.
Інформацію оприлюднено у Twitter агентства Agence France-Presse (AFP).
Агентство опублікувало повідомлення о 18:55. Стверджується, що інцидент стався над Чорним морем. Подію підтвердив неназване джерело в Пентагоні.
OSINT-аналітики опублікували деякі подробиці події.
Зокрема, вказано, що інцидент стався близько 7-ої ранку 14 березня. Російський літак Су-27 спершу летів попереду пристрою, скидав навіщось пальне, а потім врізався у гвинт.
Американські військові, бачили пошкодження безпілотника, дотягнули його до міжнародних вод і там збили.
MQ-9 Reaper - розвідувально-ударний дрон американської армії, розроблений 11 років тому. Пристрій здатен триматись у повітря 24 години, при цьому він підіймається на висоту 13 км і може розвивати швидкість до 400 км/год.
Фізичні розміри безпілотника - довжина 10 м, висота 3,6 м, розмах крил 21 м. Озброєння - дві 200-кілограмові бомби GBU-12 з лазерним наведенням та 4 ракети AGM-114 Hellfire.
Ціна MQ-9 Reaper - 3 млрд. дол. Випущено близько 270 од.
Су-27 - російський винищувач радянського виробництва, який почали використовувати у 80-их роках минулого століття. Повітряне судно здатне летіти зі швидкістю 2,35 Маха (2878 км/год.) на висоті до 15,5 км.
Фізичні розміри Су-27 - довжина 22 м, висота 5,9 м, розмах крил 14,7 м. Вартість - 30-35 млн. дол.
«Наш безпілотник MQ-9 виконував звичайні операції в міжнародному повітряному просторі, коли його перехопив і збив російський літак, що призвело до аварії та повної втрати MQ-9. Насправді цей небезпечний і непрофесійний вчинок росіян ледь не призвів до краху обох літаків», - заявив генерал ВПС США Джеймс Хекер, командувач ВПС США в Європі та Африці.
Він також наголосив, що авіація США та союзників продовжить проводити операції у міжнародному повітряному просторі, попри такий інцидент.
В американському командуванні додали, що подібні агресивні дії росіян небезпечні та можуть призвести до ескалації.
Обговорити цю новину можна у коментарях нижче.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.