Видання зазначає, що підрив газопроводів "Північний потік" був "власною ініціативою" українця, який не пов'язаний з урядом Зеленського.
Про це пише The Times.
За даними видання, спонсор сам оплатив оренду яхти, роботу елітних водолазів, підроблені паспорти та купівлю кумулятивних зарядів вибухівки, що доступна лише для нафтової та газової промисловості за спеціальною ліцензією. Також підкреслюється, що це "впливова людина".
Видання зазначає, що ім'я цією людини "циркулювало" в колах розвідки, проте його не розкрили.
The Times заявляє, що спецслужби зробили це, аби не провокувати конфлікт між Німеччиною й Україною, адже саме тоді країна "тягнула час" з наданням зброї та танків для Києва.
Нагадаємо, що у ніч на 26 вересня 2022 року в газопроводі "Північний потік - 2" сталося раптове падіння тиску. Вже 27 вересня повідомлялося, що напередодні запуску Балтійського газопроводу до Балтійського моря вилився газ з російського газопроводу "Північний потік - 2". Тоді ж прем’єрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що пошкодження російських газогонів "Північний потік" і "Північний потік - 2" у Балтійському морі є результатом навмисних дій.
В українському сегменті соцмереж Twitter і Facebook користувачі піддали висміюванню версію The New York Times щодо так званого "українського сліду".
"Якщо чесно, то те, що написало The New York Times правда. На замовлення Серьоги Стерненка і за гроші зібрані Тернопільським Сірим була організована морська експедиція за скарбами предків-варягів на дно Балтики. На заваді архіологам став якийсь газопровід. Далі ви все знаєте", - написав у фейсбуці поет і громадський діяч Євген Рибчинський.
"Цікава новина. Хайпова. І впевнений, що навіть приверне увагу натовпу. Але прочитавши цю новину, я згадав, як 14 серпня 2017 року ця ж "The New York Times" опублікувала матеріал про постачання ракетних двигунів до КНДР з України. Інформація про це згодом була визнана брехливою, а автор статті сам написав, що російські двигуни. Вже не пам'ятаю, чи вибачилася газета, але в пам'яті відклалося розуміння того, що час від часу західні ЗМІ люблять годувати свого читача скандальною брехнею", - написав у Facebook ексдепутат ВР Борислав Береза.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.