ЗСУ почали активно застосовувати реактивні системи залпового вогню "Вільха-М", що б'ють аж на 110 кілометрів та має потенціал скоро бити на всі 150 км.
Розробка знову привернула неабияку увагу до себе!
Воєнно-аналітичне видання The War Zone розмістило статтю про українську РСЗВ "Вільха-М".
Медіа цитує першого заступника голови Національної асоціації оборонної промисловості України Івана Вінника. Він зазначив, що "Вільха" вже активно використовувалася в бою. Проте, звісно, він не розкрив, де саме ЗСУ використовують нову, потужну, українську зброю.
Переваги української розробки над HIMARS - це дальність 110 кілометрів, проти 80 кілометрів в американського снаряду GMLRS (який США надали Україні) для РСЗВ, що дозволяє ЗСУ вражати цілі в глибокому тилу окупантів.
Власне, що й відбулося, нещодавні, вибухи в окупованому росіянами Маріуполі, змусили росіян панікувати. "Вільха-М" може бути відповіддю на питання, що відбулося там, де ворог донедавна почував себе у повній безпеці.
"Їхня точність підвищується завдяки так званим "газовим кермам", десяткам невеликих отворів, що випускають паливо, які використовуються для наведення ракети на ціль через GPS. "Вільха-М" вважається високоточним боєприпасом", – розповідає Іван Вінник про можливості нової зброї.
Програма модифікації "Вільхи-М" почалася ще у 2018-му. Було випущено близько 100 одиниць. Нині планується модифікувати "Вільху-М", щоб збільшити радіус дії до 150 кілометрів.
"Скажімо так, сподіваюся, це буде якраз до дати контрнаступу, що широко передбачається, на півдні в бік Азовського моря. Випробування будуть на полі бою", - наголосив Вінник.
Технічні характеристики "Вільха-М":
* кількість снарядів у пакеті напрямних – 8 – 12 штук,
* максимальна дальність стрільби — до 110 кілометрів,
* довжина снаряда — 7600 міліметрів,
* калібр снаряда — 300 міліметрів,
* маса снаряда — 923 кілограми,
* маса бойової частини – 170 кілограмів,
* система наведення — INS+GPS,
* кількість каналів управління — 12,
* тривалість повного залпу — не більше 40 секунд,
* час контролю снаряда — не більше 3 хвилин.
Це українська розробка, її автори Конструкторське бюро "Луч" і Конструкторське бюро "Південне". За основу взяли стару радянську РСЗВ 9К58 "Смерч", але суттєво її покращили.
Головною особливістю "Вільхи" є система наведення та можливість коригування траєкторії ракети у польоті.
ЗМІ масово писали про успішні випробування РСЗВ "Вільхи" ще в 2016–2018 роках. У жовтні 2018 році вона стала на озброєння ЗСУ, ця зброя була учасником воєнних парадів на Хрещатику. Після початку повномасштабного вторгнення росіян у соцмережах ширилось питання – "де "Вільха", потім влітку 2022 року показали бойову роботу "Вільхи" профільне видання "АрміяInform".
"Вільху" прийняли на озброєння і виготовляли серійно, закуповували у невеликих кількостях, на жаль. "Вільха-М", станом на 24 лютого, була на етапі державних випробувань, які проходили не дуже вдало через певні технічні проблеми з комплексом", – пояснював голова фонду "Повернись живим" Тарас Чмут в ефірі 24 Каналу.
"Вільха-М" пройшла бойове хрещення у травні 2022 року. А з 2023-го стала повноправним членом родини ЗСУ.
"З перших днів війни Збройні Сили України здійснили близько 50 влучних ракетних ударів ракетами Р624 "Вільха". Підтверджено факти знищення десятків одиниць бронетехніки, систем ППО, засобів РЕБ, мобільних командних пунктів", – розробник РСЗВ Конструкторське бюро "Луч" інформує про роботу "Вільхи" 3 березня 2022 року.
З появою у ЗСУ "Вільхи-М" суттєво зростає зона ураження окупантів, а це означає, що збільшується кількість сюрпризів для ворога від українських захисників.
Автор матеріалу: Костянтин Довгань
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.