Путін готовий на все, щоб врятувати режим, що похитнувся.
На тлі провалів "другої армії світу" в Україні та почастішання ударів по території РФ, він запустив нову хвилю терору. Російські відомства бадьоро взяли під козирок виконувати вказівку, а провідна роль "полювання на відьом", звичайно, відводиться ФСБ.
Порядок денний розширеної колегії Федеральної служби безпеки Росії, на якій був присутній Путін, неабияк "поламали" безпілотні літальні апарати, які напередодні атакували різні регіони країни-агресора. Істерика росіян, які раптово усвідомили, що "ППО просто немає", переросла у злісне тупання ногами кремлівського диктатора.
Воно й зрозуміло: ляпас вийшов знатний.
Та й взагалі в Росії ситуація з кожним днем дедалі більше турбує панівний режим. На цьому тлі крики Путіна про те, що необхідно посилити роботу з пошуку іноземних шпигунів і зайнятися "мерзотою" в Росії, яка намагається розколоти суспільство зсередини, анітрохи не здивували ФСБ.
"Прильоти бойових безпілотників по об'єктах у глибині території Росії Путін вважає загрозою його особистій безпеці і ставиться до цього з дуже великою стурбованістю. Попри доповідь президенту про те, що більшість ударних безпілотників не досягли цілей на території Росії, Путін відчитав учасників наради за сам факт можливості завдання практично "масованого" удару по критичних об'єктах далеко від фронту. Президент припустив, що це справа часу, коли удари все-таки досягнуть цілі. Всупереч обіцянці не допустити подібного, Путін у лайливій формі висловив учасникам наради свої претензії", – пише Telegram-канал "Генерал СЗР".
Настрій Путіна зіпсували і роковини "спецоперації", яка неабияк затягнулася.
Російська армія не те що не взяла "Київ за три дні", але й до березня 2023 року так і не захопила Донбас, адже саме таке завдання, за даними ГУР МО, ставив своїм "воєначальникам" Путін.
"Зовнішня криза підходить до вищої точки, за якою велика ймовірність краху та обвалення. Тому тепер центр тяжкості перманентної кризи переноситиметься всередину країни", – зазначив російський аналітик Анатолій Несміян.
Він навів історичні паралелі.
"Після поразки у війні з Японією царський режим був змушений проводити каральні експедиції з масовими розстрілами та шибеницями. Каддафі після провалу війни з Чадом кратно посилив терор усередині Лівії і лише цим зумів утримати владу. Саддам Хусейн після поразки у першій війні в Затоці вів усі десять років до другої війни повномасштабну війну з курдами на півночі і придушував найжорстокішим чином заворушення на півдні. Сюжети різні, але структурно всі вони виходять із необхідності вирішити одну кризу створенням іншої, гострішої", – каже Несміян.
Але, є ще інша версія того, що відбувається у РФ.
Нагадаємо, що офіційна влада України заперечує атаки вглиб території РФ, про це говорив навіть президент Зеленський. Якщо такі заяви відповідають дійсності, то можна говорити про те, що так звані "українські дрони", які нікуди не влучили та нічого реально не знищили, можуть бути нічим іншим, як черговою постановкою (картинкою для ЗМІ), спробою інформаційно створити "реальні загрози" та ще більше розв'язати руки репресивній машині. Що, саме зараз і відбувається, судячи з останніх нарад в Кремлі, поведінки Путіна та ФСБ. На додаток, це ще може бути одним з елементів того, що росіянам створюють ілюзію про те, що вони та їх майно, в реальній небезпеці, тому потрібно робити як в пісні "вставай страна огромная, вставай на смертный бой". Адже, чим більше погіршується економічна ситуація у РФ через санкції, війну, кількість загиблих та відсутність швидких результатів на фронті, тим менша підтримка цією війна та активніше відбувається пошук винного.
Тому, так званими "українськими дронами" під Москвою, Путін може намагатись вбити відразу двох зайців - підштовхувати пересічних росіян до активнішої участі у його війні, та залякувати репресіями ті еліти, які мовчки або публічно виступають проти.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.