Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США розпочало розслідування щодо Raiffeisen Bank International та його бізнесу, пов’язаного з РФ.
Про це повідомляє агенція Reuters.
Банк повідомив, що в січні отримав запит від OFAC, у світлі останніх подій, пов'язаних з Росією та Україною.
OFAC запитало у Raiffeisen подробиці про його діяльність у Росії, частково окупованому Донбасі, Україні та Сирії, у тому числі про транзакції та діяльність певних клієнтів, повідомило джерело Reuters.
За його словами, американське агентство запросило відповідь до лютого. Юристи Raiffeisen домовилися про продовження цього терміну, зобов'язавшись відповісти на запитання у трьох інформаційних блоках, які будуть надіслані на початку квітня.
Представник Мінфіну США відмовився від коментарів для Reuters.
Сказав лише про те, що їх орган контролює процеси для забезпечення дотримання санкцій США та ЄС, тому це потребує деяких дій, маючи на увазі запроси, які було надіслано OFAC до керівництва банку.
Раніше Raiffeisen Bank International не піддавався санкціям, але запити OFAC викликають занепокоєння європейських фінансових регуляторів, які здійснюють нагляд за діяльністю установу, оскільки він може призвести до потужних штрафних заходів.
Raiffeisen глибоко вкорінений у російську фінансову систему і є одним із двох іноземних банків, у списку Центробанку Росії з 13 "системно важливих кредитних установ".
Raiffeisen є одним із небагатьох європейських банків, які залишаються в Росії. Але вона зіткнулася з критикою, в тому числі з боку інвесторів, через її рішення продовжувати вести справи з Москвою.
Минулого року Raiffeisen отримав чистий прибуток у розмірі приблизно 3,8 мільярда євро, значною мірою завдяки 2 мільярдам євро прибутку від російського бізнесу. Це означає, що російські вкладники поклали в банк, понад 20 мільярдів євро.
Міністерство фінансів США вводить санкції та може жорстко карати тих, хто їх порушує. Раніше OFAC запровадив санкції проти п’яти великих російських банків, у тому числі "Сбербанку", у рамках відповіді на вторгнення РФ в Україну, а також проти олігархів. Тож, тепер керівництву Raiffeisen слід замислитись, які будуть наслідки, їх "плідної роботи" в країні агресора, який щодня чинить воєнні злочини проти народу України.
Фактично, робота у РФ та сплата податків до бюджету цієї країни, сьогодні робить Raiffeisen спонсором та співучасником всіх тих речей, які чинить Путін та його армія.
Слід зазначити, що російський ринок не залишило ще дуже багато західних компаній, які тепер також підпадають під нагляд органів за контролем по дотриманню санкцій, що може призвести їх бізнес до великих проблем, причому не лише на території РФ.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.