Патріарх РПЦ Кирило (у світі Володимир Гундяєв) у 1970-х роках шпигував на користь СРСР у швейцарському місті Женева, де він був представником Російської православної церкви при Всесвітній раді церков.
Про це заявила швейцарська газета Sonntags Zeitung.
Видання зазначає, що розсекречені архіви свідчать, що нинішній патріарх РПЦ раніше працював на КДБ і був розвідником під псевдонімом Михайлов.
Зокрема, він займався шпигунством, коли перебував у Женеві. Його головне завдання полягало у впливі на Всесвітню раду церков, в якій тоді було багато радянських агентів.
Водночас у РПЦ відмовилася якось коментувати подібну інформацію.
У посольстві Росії у Швейцарії назвали публікацію «прикладом русофобії» та відкинули всі звинувачення на адресу патріарха Кирила. Але у статті розкривається дуже багато інформації в деталях.
Для прикладу, пряма мова з матеріалу: Офіцер КДБ Мельников описує свого тодішнього колегу, Кирила, як веселу людину, яка полюбляла вечірки з коньяком і шампанським до ранку, а також любила бувати у швейцарських горах. За словами Мельникова, божий чоловік їздив на кричущому білому седані BMW. У 1974 році на цій машині Кирило і Мельников потрапили в аварію. За словами співробітника КДБ, BMW з Кирилом за кермом занесло на перевалі та врізалося в опору освітлення. Ця аварія привернула занадто багато уваги громадськості, пише Мельников. Незабаром вони з Кирилом покинули Швейцарію.
Чи ось ще: В СРСР він швидко піднявся в православній ієрархії. Але як член Виконавчого комітету Всесвітньої Ради Церков, Гундяєв постійно повертався до Швейцарії. Кирило – пристрасний лижник і, за словами очевидців, ще й дуже добре катається. На фото, яке з’явилося в Twitter набагато пізніше, молодий Кирило в справному лижному костюмі на швейцарському схилі. У Давосі він міг жити у квартирі американського професора, який тим часом помер. Все ще під своїм справжнім іменем Володимир Гундяєв, Кирило приїхав до Швейцарії в 1971 році і став тут відмінним лижником.
Далі більше: В Росії Кирило отримує прізвисько «Тютюнник». Після розпаду СРСР православна церква пережила відродження на початку 1990-х років. Їй терміново потрібні гроші на відновлення, повністю знищеної комуністами інфраструктури. Тому нова російська держава надає їй торговельні привілеї: церкві дозволяється імпортувати цигарки, експортувати морепродукти, дорогоцінні камені та залишати прибутки. У російському суспільстві Кирила вважають керівником тютюнової торгівлі настільки, що його прозвали “Табачник” (тютюнник).
Публікація досить велика, але там навіть розповідається, де жив Кирило, за якими адресами. Є інформація про майно в Швейцарії та як саме шпигував на користь СРСР та КДБ.
Посилання на джерело: https://www.tagesanzeiger.ch/priester-spion-propagandist-das-geheime-leben-des-moskauer-kirchenfuersten-in-der-schweiz-566103963787
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.