Не встигла Росія програти війну проти України, як пропаганда РФ почала готувати громадськість до нового конфлікту на пострадянському просторі.
Так званий політолог Євген Сатановський на ток-шоу Володимира Соловйова, який потрапив під санкції, заявив, що на території Казахстану нібито знаходяться "американські біолабораторії".
У зв'язку з цим він закликає готуватися до війни із цією країною.
"І це ще не згадуючи ті лабораторії військово-біологічні в Україні, яких більш ніж достатньо, в яких працювали і вони, і англійці, і німці. І лабораторії у Казахстані, про які ми забуваємо", – сказав він.
За словами Сатановського, довгий час він насміхався з можливості співпраці Казахстану зі США. Однак тепер звідкись йому стало відомо про дві лабораторії. Поки що він не придумав, що саме там розробляють: комарів чи бойових птахів.
"Тому пряме зіткнення, безумовно, буде", - запевняє політолог на державному телеканалі.
Подібні наративи про "шкідливість" Казахстану в російському телеефірі звучать далеко не вперше. Гості Соловйова регулярно говорять там про "нацистські процеси" в цій країні та закликають до війни.
Пізніше російський посол в Казахстані Олексій Бородавкін обурився появою в республіці "русофобського радикального націоналізму" і запропонував Астані "допомогу" Москви в боротьбі з цим явищем.
Казахстанський бізнесмен, громадський діяч, медіаменеджер Арман Шураєв, рекомендував дипломату їхати на батьківщину та перевіритись у психіатра.
Факт залишається фактом, кремлівські пропагандисти ніколи просто так нічого не розповідають з екранів телебачення, а виконують конкретну роботу по формуванню громадської думки. Варто лише подивитись на те, як і скільки вони готували російське суспільство, розповідаючи про нацистів в Україні. А головне, для чого вони це робили? Щоб виправдати вторгнення та звірства російської армії в незалежній країні і анексію чужих територій.
Тому, безумовно, Казахстану потрібно уважніше слідкувати за ситуацією та готуватись до найгірших сценаріїв, після таких заяв посла та ефірів на російському телебаченні.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.