США надішлють Україні комплекти високоточних бомб, які перетворюватимуть наявні некеровані боєприпаси на високоточні "розумні" бомби, відомі як Joint Direct Attack Munitions (JDAM), а також системи ППО Patriot.
Про це інформує CNN.
Очікується, що вони будуть включені вже до наступного пакета безпекової допомоги Україні цього тижня, проінформували джерела видання, хоч поки що офіційно ця інформація не надходила від Білого дому.
Раніше Вашингтон спокійно, але жорстко відповів на істеричні погрози Росії стосовно її можливої реакції на передачу Україні ЗРК Patriot.
Заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател заявив в ході брифінгу 16 грудня, що Росія одноосібно несе відповідальність за будь-які провокації щодо війни в Україні. Вашингтон фактично відкинув усі погрози, підкресливши, що рішення будуть прийматися без їх врахування.
«Єдині провокаційні заходи, які були вжиті протягом усього цього конфлікту, здійснюються Росією. США не перебувають і ніколи не перебували у стані війни з Росією», – підкреслив він.
Нагадаємо, російське посольство у США заявило, що розцінить передачу ракетних комплексів Україні як провокаційний крок, який «призведе до непередбачуваних наслідків». Москва також пригрозила знищенням Patriot, назвавши їх «законною ціллю».
У Пентагоні на це раніше сказали, що заяви Росії про недопустимість надання Україні комплексів Patriot не вплинуть на рішення США щодо військової допомоги Києву.
Високоточні бомби могли б допомогти Україні атакувати стаціонарні російські оборонні лінії або інші великі цілі. Але їх потрібно скинути з винищувачів, що залишається серйозною проблемою через власну ППО Росії.
Українським військовим також потрібно буде знайти спосіб націлюватися та запускати JDAM з літаків радянських часів, подібно до того, як вони робили з американськими протирадіолокаційними ракетами HARM на початку цього року. Військово-повітряні сили України адаптували винищувачі МіГ-29 для стрільби ракетою HARM.
Їм доведеться зробити те саме для JDAM.
США широко використовували JDAM в Іраку та Афганістані. За даними Boeing, виробника комплектів, набори були експортовані в понад два десятки інших країн. На сьогодні було виготовлено понад 400 000 комплектів вартістю приблизно 22 000 доларів США за комплект.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.