З початку війни з лав Збройних сил України звільнили 10 генералів, ще один наклав на себе руки.
Про це заявив головнокомандувач Збройними силами Валерій Залужний в інтерв’ю виданню The Economist.
Оскільки генерал Залужний замолодий, щоб служити в радянській армії, тому він уникнув прищеплення її культури "командирства", яка винагороджувала слухняність і придушувала ініціативу. Водночас це не означає, що він не є вольовим, описує видання Залужного.
"Завжди можна бути нормальним, залишатися людиною в будь-якій ситуації - це найголовніше. З початку війни я звільнив десятьох (генералів), тому що вони не справлялися. Ще один - застрелився", - заявив Залужний.
У кабінеті Валерія Залужного, голови Збройних сил України, майже немає особистих фото, якщо не брати до уваги єдину фотографію військового у формі, в рамці на його столі, пишуть журналісти у своєму матеріалі.
«Коли я спокійний, коли справи йдуть добре, ця картина лежить обличчям донизу, мені не потрібно її дивитися. Коли я маю сумніви в чомусь, прямо кажу про це», - пояснює він.
Зараз зображення знаходиться у вертикальному положенні.
На ньому зображено покійного генерала Геннадія Воробйова, який командував сухопутними військами України з 2009 по 2014 рік. Він омолодив вищі чини, прищепив культуру поваги до підлеглих та відмовився від введення військ для придушення масових протестів у 2013-14 роках.
"Я дивлюся на фотографію, намагаючись зрозуміти, що зробив би зараз Геннадій Воробйов", – каже генерал Залужний.
Не дивно, що рішення генерала лягають на нього важким тягарем.
Мало хто має стільки влади та відповідальності. Його рішення можуть визначити не тільки хід найбільшого конфлікту в Європі з часів Другої світової війни, а й долі сотень тисяч солдатів та мирних жителів.
«Я не роблю нічого екстраординарного. Я просто виконую свою роботу, ту, яку найбільше люблю», - каже він.
Коли мова зайшла про війну, Залужний відразу змінився, а мила посмішка зникла з його обличчя. Ми (журналісти) побачили дійсно рішучу людину та холоднокровного воїна.
«Російських та будь-яких інших окупантів потрібно ліквідовувати, просто ліквідовувати, і, головне, не боятися цього робити», - заявив Залужний.
Ця рішучість мала вирішальне значення у перші дні війни, коли всі вважали, що збройним силам України загрожує швидкий та повний крах.
«Американці сказали нам готуватись до партизанської війни. Але у нас був один шанс, і ми ним скористалися. Завданням було розподілити менші сили України таким чином, щоб використати нетрадиційну тактику та зупинити тиск», - сказав Залужний.
Журналісти відзначили, що в нього немає зневаги до російського війська: "Вони далеко не ідіоти. Але армія, яку очолюю я, є повною протилежністю російській".
«При всій повазі до пана Суровікіна (командувача російських військ в Україні), якщо ви подивіться на нього, то він звичайний петровський полководець петровських часів, скажімо так, держиморда [жорстокий солдафон у п'єсі Гоголя). Ти дивишся на нього і розумієш, що ти або виконуєш завдання, або тобі п@здець», - говориться в статті.
Такий підхід, за словами генерала Залужного, в Україні просто не працює.
Після того, як у 2014 році в результаті протестів уряд було повалено, а Росія вдерлася на схід України, «21-річні лейтенанти прийшли командувати чоловіками віком від 40 до 60 років». На вищому рівні така сама ситуація: «Я, звичайно, не думаю, що я тут найрозумніший. Тому, маю слухати і слухаю тих, хто перебуває в полі, тому що ініціатива саме там».
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.