США почали переговори з країнами Близького Сходу про передачу Україні зенітних ракетних батарей NASAMS для забезпечення зенітного прикриття основних адміністративно-політичних та інфраструктурних об'єктів держави.
У листопаді Пентагон повідомив, що відправив в Україну вісім ЗРК NASAMS, а президент США Джозеф Байден виділив черговий пакет військової допомоги на суму $400 млн. До нього були включені, окрім іншого, зенітні керовані ракети для ЗРК NASAMS. Сухопутні війська США уклали контракт з компанією RaytheonMissiles and Defense на суму $1,2 млрд на постачання ще шести ЗРК NASAMS для України. Контракт є частиною п'ятого пакету Ініціативи зі сприяння безпеці України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI) і включає навчання та матеріально-технічну підтримку Збройних сил України.
ЗРК NASAMS відповідно до контракту з фірмою Raytheon можуть бути передані Україні до 2025 року (йдеться про шість зенітних ракетних батарей у складі 72 пускових установок).
Щоб не чекати так довго, США знайшли схему розв'язання цього питання.
США почали вести переговори з країнами Близького Сходу про передачу ЗРК NASAMS, раніше поставлених до цих монархій, для ЗСУ. Вашингтон обіцяє компенсувати такі постачання країнам Близького Сходу протягом пів року. Відповідні системи за допомогою військово-транспортної авіації США у короткий термін часу будуть перекинуті до східних районів Польщі, а потім й до України.
Повідомляється, що Катар, Кувейт та Оман уже готові передати Україні ЗРК NASAMS.
Цілком можливо, що окрім NASAMS Оман може відправити в Україну ЗРПК «Панцир-С1Е», Катар – ЗРК «Роланд». Бахрейн також може підключитися до передачі ЗРК MIM-23 «Хок» та «Кроталь» ППО України.
Для захисту енергетичної інфраструктури Україна запросила у західних партнерів комплексну систему протиповітряної та нестратегічної протиракетної оборони.
Нова система ППО складатиметься з зенітних ракетних комплексів та систем ближньої дії, малої дальності, ЗРК середньої та великої дальності, які всі разом мають ефективно нейтралізувати загрози з боку російської пілотованої авіації та крилатих ракет усіх видів базування.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.