У НАТО є побоювання, що Росія може вперше випробувати торпеду з ядерною боєголовкою Посейдон, яку часто називають «зброєю судного дня».
Про це повідомляє італійське видання La Repubblica з посиланням на доповідь Альянсу.
Як пише газета, такий звіт ключові командування країн-членів НАТО отримали протягом останніх днів. У ньому йдеться про пересування атомного підводного човна "Бєлгород", яка є носієм цієї боєголовки.
Його вважають «уособленням нової концепції ведення війни».
La Repubblica пише, що "Бєлгород" часто згадується в аналізах у контексті диверсії на газогонах "Північний потік".
«Але західна розвідка переконана, що підводний човен ніколи не виходив за межі Білого моря. Насправді він мав би з’явитися у водах Арктики для проведення серії секретних випробувань», - пише видання, додавши, що йдеться про Карське море.
Атомний підводний човен БС-329 "Бєлгород" початково будували як субмарину проекту 949А "Антей" (за класифікацією НАТО Оскар-II). Однак у процесі будівництва його модифікували. Тепер 184-метрова субмарина "Бєлгород" є найдовшим з нині існуючих підводних човнів.
8 липня 2022 року "Бєлгород" був офіційно переданий на озброєння російському флоту.
Головна відмінність підводного човна "Бєлгород" від усіх інших атомних субмарин у світі - його потенційна можливість нести ядерні торпеди "Посейдон", здатні долати сотні миль під водою і викликати «ядерні цунамі», вибухаючи поблизу узбережжя.
Водночас США створили мережу супутників з інфрачервоними датчиками саме для того, щоб фіксувати виліт російських ракет.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.