Союзники України вирішили сконцентруватися насамперед на важкому озброєнні, артилерії, РСЗВ, снарядах і ракетах з метою усунути можливості РФ до наступу. Ймовірно, йдеться не лише про нові постачання, а й про обслуговування тих же 136 «М-777» — змінні стволи, запасні частини, ремонт тощо.
Серед майбутніх постачань пролунали й «тактичні автомобілі», тягачі для ствольної артилерії та машини з краном та причепом для РСЗВ.
США та союзники планують додатково надати M142 HIMARS Києву.Але, під час зустрічі заявили і про те, що ракети для систем РСЗВ використовуються надзвичайно активно, вражаючи ворожі цілі.
Американці нагадали про недавнє польське замовлення на величезну кількість у 500 пускових, у США в наявності є 420 і призначаються вони не лише Польщі.
Для ЗСУ вже навчено 200 осіб. Їх, звичайно, не варто розглядати з розрахунку по три особи на 66 машин: там і командири взводів, і водії машин постачання.
Число готових екіпажів завжди вище за кількість боєготових установок, що необхідно для того, щоб вихід з ладу через навантаження, хворобу або перепідготовку не позначався на темпах бойової роботи.
Постає питання, а чи вистачить ракет для України?
Суть навіть не в тому, що пакет із шести GMLRS коштує до $1 млн, не рахуючи години супутникового часу, цілевказівки, навчальних пусків спеціальними виробами та логістики.
Для розуміння, головне питання в тому, що 20 машин - це 480 ракет тільки запасу, що возиться, по два транспортні контейнери в автомобілі та причепі до нього.
Декілька місяців в такому темпі і значна кількість річного виробництва ракет GMLRS в Іст-Камден (штат Арканзас) буде направлено лише в Україну. Завод то виходив у простій через пандемію Covid-19, то мав проблеми з робочою силою: у США не так вже й популярно крутити гайки на складальному конвеєрі в оборонці.
Тут варто сказати, що проблема оперативно вирішується: зараз відбувається активна модернізація виробництва та зростання кількості співробітників із 500 до 900.
Місцевий коледж у Хайленд-парку готує таких фахівців. США планує серйозно наростити виробництво та постачання, адже війна в Україні привернула величезну увагу багатьох країн до РСЗВ HIMARS. Прямо зараз набираються збирачі, логісти та технологи на підприємство.
Нові замовлення посипались після того, як усі охочі подивилися на ефективність комплексу проти «другої армії світу». Крім Польщі (500 машин), Тайвань, країни Балтії, Угорщина та Швеція активно придивляються до M142 HIMARS.
Для України HIMARS корисні тим, що ми не можемо розгорнути громіздку тилову систему з огляду на ракетну загрозу РФ. Нам вигідно працювати з коліс, без зовнішньої цілевказівків та нічого іншого, крім координат із супутника чи БПЛА.
Можна виїхати вночі, коли комендантська година та маскування максимально допомагають уникнути агентурної розвідки, хльоснути та перезарядитися ліфтом-краном десь у посадці.
У складеному положенні та з маскувальною сіткою не можна швидко відрізнити HIMARS з повітря від вантажівок постачання, це з огляду на те, що М142 не їздять там, де літають тактичні дрони супротивника.
Тож, сьогодні США активно нарощують виробництво ракет для своїх РСЗВ, аби забезпечити шалений попит на них та надавати Україні необхідні постріли, враховуючи високу інтенсивність їх використання.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.