Офіційні особи США повідомили, що Росія планує анексувати окуповану територію України вже восени 2022 року.
Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни ISW.
Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі оголосив, що Кремль починає розгортати версію свого «плану анексії» 2014 року в Україні та «вивчає детальні плани» анексії Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей, цитуючи нещодавно розсекречені дані розвідки.
Кірбі підтвердив, що Кремль встановив нелегітимних довірених осіб, примусово використовував рубль, замінив українські телекомунікації та інфраструктуру мовлення російськими альтернативами, змусив українців подавати документи на отримання російських паспортів для виконання основних завдань на окупованих територіях.
Терміни анексії Путіна, ймовірно, залежать від того, наскільки він розуміє погіршений стан російської армії в Україні. Путін може мати намір захопити решту Донецької області перед анексією всіх окупованих територій.
Як вважають експерти ISW, деградовані сили Росії навряд чи окупують всю Донецьку область до єдиного дня голосування в Росії 11 вересня на місцевих і губернаторських виборах по всій країні. Найбільш ймовірної дати для проведення референдумів про анексію. Тому, там розглядається варіант перенесення виборів на пізніший термін.
Путін міг би використати ядерні погрози для стримування українського контрнаступу в анексованих Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях.
Після анексії він може заявити, що російська доктрина, яка дозволяє використання ядерної зброї для захисту території Росії, поширюється на нещодавно анексовані території. Такі дії загрожували б Україні та її партнерам ядерним ударом у разі продовження контрнаступу України зі звільнення окупованої Росією території.
Все частіше лунає відкрита критика російської армії за неспроможність розв'язувати структурні проблеми повітряно-десантних сил (ПДВ), підкреслюючи їх нездатність вести війну, що відіграє не останню роль у загальних невдачах Росії під час початкового вторгнення.
Неспроможність російських військових застосувати отримані уроки - це постійна тенденція, яку спостерігає ISW. Найяскравішим прикладом цього явища стала нездатність російських військових створити цілісну систему командування та управління для об’єднання приблизно 120 російських батальйонно-тактичних груп (БТГ), зібраних для вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.