Міністр оборони України Олексій Резніков розповів про нові етапи роботи, про які можна розказати публічно.
Очільник українського оборонного відомства вважає, що наразі для ефективного опору російському вторгненню надто важливі зв'язок, автоматизація управління та забезпечення ситуаційної обізнаності, що і є зараз предметом особливої уваги Міноборони.
Про це він написав на власній сторінці у фейсбук.
“Росія намагається переконати вільний світ в тому, що її поразка начебто неможлива. Адже у неї більше солдат і зброї, ніж в України. Москва прагне затягнути нас у війну ресурсів, сподіваючись, що партнери втомляться нам допомагати, а ми не витримаємо російського терору. У цих умовах головною зброєю ЗСУ має стати ефективність, у всьому”, – запостив Резніков.
За його словами, один з пріоритетів – підвищення точності та швидкості прийняття рішень, від тактичного до стратегічного рівня.
“У цьому контексті Міноборони у синергії з Генеральним штабом та відповідними командуваннями ЗСУ розпочинають новий етап роботи. Сфера надважлива: зв'язок, автоматизація управління та забезпечення ситуаційної обізнаності з врахуванням практичного досвіду війни”, - додав Резніков.
Міністр оборони нагадав, що наприкінці 2021 року відомство розблокувало низку системних проєктів у цій сфері, які мають забезпечити нашим воїнам перевагу.
“На жаль, не одне десятиліття існувала погана традиція ставлення до того ж зв’язку як до повітря, коли він є – його не помічають, коли зникає – починаються якість “пожежні” кроки, виникає “зоопарк” різних пристроїв. Впровадження автоматизації управління останні років 15 відбувалось за принципом крок вперед, два назад, три в бік, стрибок на місці. Хоча уявити сучасну армію без якісних АСУ неможливо”, - пояснив Міністр оборони.
Резніков констатував, що повномасштабне вторгнення Росії вплинуло на графік втілення торішніх задумів.
“На початку вторгнення окупанти одразу атакували систему зв’язку, сподіваючись, що українське військо втратить керованість. Довелося шукали нелінійні відповіді. Зокрема, коли Ілон Маск передав для потреб України супутникові термінали зв’язку Starlink, щоб забезпечити роботу життєво необхідної інфраструктури, наші військові так само випробували ці пристрої. І коли переконалися, що вони вирішують необхідні завдання для армії, Міноборони закупило і передало для потреб ЗСУ 1600 Starlink”, - додав він.
Водночас веде далі Резніков, завдяки злагодженій роботі урядової команди і “лідерству в цьому питанні команди Мінцифри на чолі з Михайлом Федоровим”, було отримано у якості матеріально-технічної допомоги додатково 2400 терміналів, а ще 300 таких систем до війська надали волонтери, “за що я не втомлююсь їм дякувати, адже в деяких випадках ця підтримка була дуже вчасною”.
У підсумку, каже міністр оборони, “наші об’єднані зусилля повністю зруйнували плани ворога”.
Водночас, відзначає Резніков, є необхідність переглянути цілу низку базових підходів: “Найближчим часом фахівці Генерального штабу підготують деталізовані та уточнені пропозиції щодо розвитку зв’язку, впровадження автоматизованих систем управління та комплексів забезпечення ситуаційної обізнаності. Мова не тільки про швидкі закупівлі витратних матеріалів. Великі обсяги – це також питання ремонту, модернізації, стійкості та взаємосумісності технічних рішень. На основі цього буде сформована дорожня карта наших дій”.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.