Американська влада спільно з урядами інших держав «Великої сімки» (G7: Великобританія, Японія, Франція, Німеччина, Італія, Канада та США) розробляють нові обмежувальні заходи проти Росії.
Про це заявив старший заступник помічника держсекретаря з європейських та євразійських справ Дерек Хоган на дискусійному майданчику Wilson Center.
«Ми дуже активно працюємо над тим, як посилити наш санкційний пакет. Робимо це у тісній координації з країнами, членами G7», — розповів дипломат.
Хоган зазначив, що для використання заблокованих активів російського Центробанку, для відновлення України, слід подолати багато юридичних перешкод. При цьому у Вашингтоні мають намір щомісяця спрямовувати Україні приблизно по $1,5 млрд через «різні механізми», продовжив він, уточнивши, що в таких обсягах кошти будуть перераховуватися протягом чотирьох-п'яти місяців.
З кінця лютого Євросоюз, США, Британія, Японія, Австралія та інші країни ввели проти Росії низку обмежувальних заходів.
На початку червня глава американського Мінфіну Джанет Йєллен закликала створити коаліцію країн, які запроваджують санкції проти Росії. На її думку, такий крок посилив би ефективність обмежувальних заходів. Йєллен уточнила тоді: «На мій погляд, нам потрібна досить численна група країн».
Наразі країни G7 ведуть обговорення ймовірного встановлення обмеження на закупівлю нафти російського походження, про це на початку червня розповіли у Білому домі. Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван зазначив, що переговори з цього питання ведуться і з інших дипломатичних каналів.
За словами Єллен, західні країни можуть створити спеціальний «великий картель» для контролю ціни на нафту, що купується в Росії.
Такими заходами Вашингтон має намір домогтися встановлення стелі вартості пального, що дозволить зменшити надходження до російського бюджету, зазначила міністр. При цьому в США сподіваються не спровокувати «надто велике навантаження на світову економіку», резюмувала вона, наголосивши, що ці заходи загрожують «шоками стагфляційного типу».
Крім того, США проводять ряд заходів, які дозволять іншим виробникам нафти та продуктів з неї наростити постачання, тим самим витісняючи російську нафту з основних ринків збуту.
Тож, системна робота по ізоляції економічної системи РФ та поверненню її у кам'яний вік, за невиправдану агресію проти України, набирає обертів та розгортається на всіх рівнях.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.