У п'ятницю командир батальйону «Азов» Денис Прокопенко виступив із відеозверненням, у якому закликав до належного поховання бійців, які загинули на заводі «Азовсталь» у Маріуполі, на тлі запитань про долю сотень військових, що здалися Росії і скільки ще залишилося на об'єкті.
"Керівник «Азова» зазначив, що вище військове командування віддало наказ батальйону, що входить до складу Нацгвардії, зберегти життя та здоров'я військовослужбовців і припинити оборону міста", - пише The New York Times.
У п'ятницю Міноборони Росії заявило, що близько 2000 бійців з «Азовсталі», більшість яких складає батальйон «Азов», здалися, але цю інформацію неможливо перевірити.
Незрозуміло, скільки бійців залишається на заводі.
У відео, опублікованому в п'ятницю, командир Прокопенко сказав, що полк «Азов» страждав «від нестачі постачання, ведучи важкі бої і був оточений з усіх боків».
«Мирних жителів евакуйовано, важко пораненим надано необхідну допомогу та евакуйовано з подальшим їх обміном та передачею на територію України. Щодо мертвих героїв, то процес триває. Сподіваюся, невдовзі їхні родичі та вся Україна зможуть їх із честю поховати», - йдеться у повідомленні.
Відео Прокопенка з'явилося через добу після того, як заступник командира батальйону Святослав Паламар опублікував відео, в якому він сказав, що командири залишилися на території заводу.
Капітан Паламар відправив відео в агентства новин, зокрема репортеру The New York Times. Він повідомив, що не може розкрити скільки бійців залишилося на території заводу.
Українські офіційні особи, а також бойовики на заводі відмовилися розкрити подробиці переговорів із російськими військовими щодо виведення військ з «Азовсталі».
Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив у четвер, що зареєстрував сотні військовополонених, у тому числі поранених комбатантів, які залишили завод.
The New York Times називає вважливим кроком те, що військове командування наказало військам «рятувати життя солдатів» і припинити оборону міста.
Процес вивезення загиблих бійців із території заводу триває, повідомили у полку.
Маріуполь був ключовою метою Путіна з початку війни, і місто було зруйновано після того, як потрапило під шквал бомбардувань на тлі запеклого опору.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.