Від початку російського широкомасштабного вторгнення українська армія затрофеїла та знищила тисячі одиниць новітньої й не дуже ворожої техніки, зокрема й тої, яку до цього можна було побачити хіба що у пропагандистських сюжетах на росТБ чи на параді у Москві.
Нещодавно нашим воїнам вдалося вполювати доволі рідкісний екземпляр — важку броньовану машину вогнеметників БМО-Т. Відео з цією технікою, а радше з тим, що від неї лишилося, з’явилося днями у соціальних мережах.
БМО-Т (або ж Об’єкт 564) було прийнято на озброєння ЗС РФ ще у далекому 2001 році. Згідно із задумом розробників, ця техніка мала забезпечувати захист особового складу вогнеметного відділення на полі бою, за безпосереднього контакту з противником.
Створений на базі шасі танка Т-72, майже 44-тонний оснащений дизельним двигуном В-84-1 (В-84М) потужністю понад 800 кінських сил. Максимальна швидкість руху шосе до 60 км/год, а по пересіченій місцевості 30-40 км/год. Запас ходу — понад 700 км.
Екіпаж БМО-Т — 2 особи та ще 7 осіб — десант.
Як основне озброєння використовується дистанційно керований зенітний 12,7-мм кулемет «Корд» або НСВ. Крім кулемета — три десятки реактивних піхотних вогнеметів «Шмель», якими озброєно відділення вогнеметників.
Крім танкової броні, машина оснащена комплексом активного захисту «Контакт-5», який у теорії здатний нейтралізувати не тільки кумулятивні боєприпаси, а й бронебійні підкаліберні снаряди. Для встановлення димових завіс на БМО-Т встановлено 12 81-мм гранатометів системи 902А «Туча» зі складу комплексу електрооптичного активного захисту від високоточної зброї «Штора».
Також БМО-Т має автоматичну систему пожежогасіння триразової дії та спеціальну захисну систему, що убезпечує екіпаж та десант від вражаючих факторів ядерного вибуху, хімічної та бактеріологічної зброї.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.