Заступник начальника штабу полку "Азов", капітана Богдана Кротевича, розповів про ситуацію, що склалася у Маріуполі на 28 березня та назвав умови деблокади міста.
За його словами, у місті зберігається стабільно напружена ситуація. Крім того, ворожа пропаганда перейшла усі рамки цинізму. Після того, як російські війська знищують цілі райони Маріуполя, пропагандисти роздають шоколадки та бутерброди голодним людям і знімають сюжети про визволителів.
Богдан Кротевич зазначив, що сьогодні, ворожі війська закріпилися у місті та взяли під свій контроль кілька кварталів.
«Противник зазнає великих втрат у техніці та піхоті. Проте ресурси в них великі. Щодня противник втрачає від взводу до роти живої сили та стабільно 3-4 танки. Авіація супротивника майже завжди працює вглиб по житлових кварталах, без жодних логічних пояснень своїх дій», - розповів заступник начальнику штабу.
У зв'язку з тим, що 80% міста знищено, більшість маріупольців сидять у підвалах і не знають, що їм робити. Попри це, ворог продовжує обстрілювати Маріуполь.
«Я не розумію тих, хто запитує, чому ми тримаємо місто. Нагадаю, що полк «Азов» – це структурний підрозділ, який складав присяги народу України. Він відповідальний за захист цивільного населення та його основна ціль – це територіальна цілісність нашої країни», - додав Богдан Кротевич.
Він також зазначив, що Маріуполь – стратегічно важливе місто для супротивника, як основний тиловий пункт постачання, для продовження війни. Наразі техніку постачають через порт у Бердянську. Днями ЗСУ знищили там великий десантний корабель «Саратов» та підбили два маленьких.
«Ворог вже зрозумів, що порт Бердянська знаходиться у межах досяжності ЗСУ. Тож, це головна проблема для південного угруповання. Остаточним та повним сценарієм розв'язання цієї проблеми, буде саме морпорт Маріуполя. Якщо противник захопить його, порт стане основним тиловим пунктом постачання», - розповів капітан.
Також важливим фактором є те, що біля Маріуполя зосереджено близько 14 тисяч солдатів супротивника. Якщо місто захоплять, то ці сили можуть перекинути на інші напрямки, такі як Запоріжжя чи Вугледар.
Щодо деблокади, то, за словами Богдана Кротевича, вона можлива. Для цього потрібна політична воля та досвідчені командири.
«Жоден експерт не зможе мені довести, що неможливо зібрати до 1,5 тисяч особового складу та техніки, сформувати два-три БТГ та деблокувати місто. Більше того, ця операція розіб'є південне угруповання і дозволить звільнити Бердянськ. Тоді противник залишиться з єдиним варіантом тилопостачання – сухопутне сполучення з Криму, яке не зможе забезпечити всі масштаби», - наголосив військовий.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.