Поблизу інфраструктури "Каспійського трубопровідного консорціуму", нафтового гіганта на півночі Казахстану, були виявлені уламки російського розвідувального БПЛА типу "Орлан-10" у відносно гарному стані.
Збройні сили Казахстану такі дрони у своєму розпорядженні не мають, тому цілком очевидно, що цей дрон запустила саме армія РФ, хоча росіяни як зазвичай усе заперечують.
Зазначається, що силові структури Казахстану вже ведуть своє розслідування по цьому епізоду, однак в публічному доступі є хіба що фото, зроблене на місці падіння виявленого російського "Орлан-10".
При цьому доволі показовим є те, як саме росіяни заперечують свою причетність до даного інциденту. Вони стверджують, що в цій історії начебто фігурує взагалі французький безпілотник SAGEM Crecerelle, при цьому навіть не заявляючи припущень, звідки він би там міг взятись.
Бо в такому випадку мова про БПЛА, який вироблявся ще у 1990-х роках та мав дельтоподібне крило, тому візуальної подібності з "Орлан-10" там, м'яко кажучи, не проглядається.
Експерти відзначають, що таким чином Росія по суті заявила "так, це ми, але що ви нам зробите?", і що цей епізод означає зростання загрози від Кремля для сусідніх країн. Особливо на тлі того, що Казахстан не став "покривати" росіян в історії зі збитим азербайджанським літаком.
З формального погляду, Казахстан має достатньо потужну протиповітряну оборону, в складі якої є 10 батарей ЗРК С-300 ПС, дві батареї комплексів С-75, та по батареї ЗРК типів С-200, С-125 та "Бук".
Але казахським військовим для прикриття свого повітряного простору доводиться покладатись на морально застарілі С-75, С-125 та С-200 в оригінальному варіанті.
Тут треба також розуміти й те, що Казахстан має найменшу щільність сил та засобів саме на півночі, котра межує з РФ, і цією обставиною можуть користуватись самі росіяни для проведення в цьому регіоні "операцій під фальшивим прапором".
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.