Індія і Китай суттєво допомагали Кремлю, адже саме вони останнім часом були основними покупцями російської нафти, однак санкції США таки зупиняють співпрацю цих країн з російськими постачальниками.
Журналісти Reuters проаналізували дані про пересування суден та інформацію від трейдерів і зробили висновки, що з березня постачання російської нафти до Азії практично припиниться.
Хоча закуплена до американських санкцій 10 січня нафта ще продовжує доставлятися та розвантажуватися, кількість нових замовлень сильно скоротилася, а в Індії деякі компанії не оформили взагалі жодного контракту на березень.
Нові заходи США «вибили» з тіньового флоту понад 180 суден, а вартість фрахту непідсанкційних танкерів зросла в рази (на кілька мільйонів доларів).
Через це російський далекосхідний сорт ESPO став надто дорогим (плата за Brent при доставці на борт судна становить $3-5 за барель, за словами трьох трейдерів). Крім того, учасники ринку побоюються укладати нові угоди, оскільки під санкції потрапили не лише танкери, а й «Газпром нафта», «Сургутнафтогаз» та десятки нафтотрейдерів.
В китайській провінції Шаньдун, де розташовані НПЗ, які активно скуповували нафту ESPO останніми роками, через такі "новації" втрати переробників можуть становити до 1 млн барелів на добу. Тому, там також активно шукають нових постачальників.
Тому, спроби Путіна демонструвати на публіку "стабільність" та "збільшення доходів", є лише блефом, який не відповідає дійсності. Надходження нафтодоларів стрімко падають і це дійсно боляче відображається на фінансових можливостях агресора.
Читайте також: ISW розповіли про велику інформаційну операцію Кремля
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.