І знову вкрай неприємні новини для окупантів, російського диктатора та його оточення.
США вимагає від Індії розвантажити російські танкери з нафтою (які потрапили під нові санкції) до 27 лютого та завершити фінансові операції до 12 березня.
Як наслідок, Індія, найбільший покупець російської нафти, вже шукає нових постачальників серед країн ОПЕК, США та інших.
Нагадаємо, що такі терміни встановило Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) американського Мінфіну.
За словами міністра нафтової промисловості Панкаджа Джейна, Індія продовжить купувати російську нафту, але тільки за ціною, нижчою від встановленої Заходом стелі в $60 за барель, і якщо в її продажі та транспортуванні не братимуть участі компанії та судна, що перебувають під санкціями.
10 січня США ввели санкції проти російського нафтового сектора. Зокрема, під них потрапили понад 180 танкерів "тіньового флоту", "Газпром нафту", "Сургутнефтегаз", великі страховики ("Альфа-страхування" та "Ингосстрах"), а також шість топ-менеджерів нафтогазових компаній.
За оцінкою Rystad Energy, через це Індія може втратити до 500 тис. барелів сировини на добу.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ на Україну, Індія стала найбільшим покупцем російської нафти, яку їй продавали з великою знижкою. За підсумками минулого року Москва експортувала в Нью-Делі 1,7 млн барелів на день, або майже половину всіх морських поставок цього ресурсу.
Повідомляється, що індійські заводи вже домовилися про закупівлі сировини в Омані та ОАЕ.
Також було розпочато переговори з Саудівською Аравією і промацували ґрунт у Західній Африці. Найбільша нафтопереробна компанія Індії Indian Oil Corporation повідомила, що новими постачальниками можуть стати країни ОПЕК, США, Гайана і Бразилія.
Тож, агресивна війна неадекватного російського диктатора, продовжує руйнувати економіку РФ, адже після втрати найкращих ринків збуту газу у ЄС, Москва тепер активно втрачає й найбільших покупців своєї нафти, адже США та союзники, жорстко руйнують цю галузь агресора міжнародними заборонами, санкціями та різноманітними орбмеженнями.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.