Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спроби РФ перекручувати історичні факти та поширювати дезінформацію з метою виправдати війну проти України та заперечити ідентичність українського народу.
Про це повідомляється на сайті Європарламенту.
«В резолюції, ухваленій у четвер, депутати засудили російський режим за систематичну фальсифікацію історичних аргументів з метою виправдати злочинну війну проти України. Текст, ухвалений Європарламентом, заперечує історичні претензії російського режиму, спрямовані на зміну історії України та її національної ідентичності», - йдеться у документі.
У цій же резолюції європейські політики засудили неспроможність Росії забезпечити відповідальність за злочини, скоєні в часи СРСР, а також свідому політику російської держави із придушування спроб проводити історичні дослідження та відкрито обговорювати ці питання з громадськістю.
Як зазначили депутати, такі репресивні практики дозволяють режиму у Москві відновлювати свою імперіалістичну політику та перетворювати історію на інструмент для досягнення злочинних цілей проти інших народів.
Європарламент закликав ЄС та його країни-члени посилити та краще координувати зусилля з протидії російській дезінформації та спробам Кремля маніпулювати історією й втручатися у справи європейських країн.
Така боротьба, йдеться у резолюції, важлива для захисту цілісності демократичних процесів та зміцнення стійкості суспільства в європейських країнах.
Серед шляхів такої інформаційної протидії, на переконання депутатів, є посилення обізнаності населення щодо роботи медіа, підвищення якості видань та професійного рівня журналістів, тематичні дослідження новітніх технологій гібридного впливу.
«Резолюція закликає ЄС розширити санкції проти російських видань, що проводять кампанії дезінформації та пропагують російську агресивну війну проти України. Вона закликає країни ЄС ретельно імплементувати ці санкції та виділити достатні ресурси для ефективної відповіді на ці прояви гібридної війни», - йдеться у повідомленні.
Депутати також хотіли б бачити посилення європейської підтримки для незалежних російських медіа, які працюють у вигнанні та поширюють інформацію російською мовою.
Окремий розділ резолюції присвячений реагуванню на оголошене деякими соціальними платформами послаблення послуг з перевірки фактів та модерування контенту. Депутати засудили такі практики, що надають додаткові можливості для проведення російських кампаній дезінформації по усьому світу.
У цьому контексті європейські політики закликали Єврокомісію та уряди країн-членів ЄС забезпечити неухильне виконання Акту із цифрових послуг ЄС та дати належну відповідь на такі оголошення, які надійшли, зокрема, від платформ «Х» й «Meta».
Резолюція Європарламенту ухвалена під час пленарного засідання у Страсбурзі більшістю голосів: «за» проголосували 480 депутатів, 58 – «проти», ще 48 – утрималися.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.