Військові кораблі НАТО розпочали патрулювання Балтійського моря в рамках операції «Балтійський вартовий».
Частина кораблів стала на якір у Мінній гавані Таллінна.
Зараз там вже стоїть Фрегат королівського флоту Нідерландів «Тромп», який очолює цю ескадру.
Корабель і команда мають великий досвід як у патрулюванні морських просторів, так і досвід боїв із сомалійськими піратами. Тут же вони займуться охороною підводних комунікацій.
«Балтійське море для нас не нове. Ми довгий час тренувалися тут і несли службу разом із нашими союзниками по НАТО. Так що ми досить добре знаємо цю область. І зараз ми тут забезпечуємо безпеку: відстежуємо ситуацію, оглядаємося, не тільки з цього корабля, а й з інших. Спостерігаємо з повітря, а також із космосу за допомогою супутників. Ми стежимо за ситуацією, і якщо станеться щось дивне, то будемо готові реагувати», – сказав коммодор ВМС Нідерландів Ар’єн Варнаар.
Велику роль у цій місії відіграє співпраця військово-морських сил Естонії, Фінляндії, Швеції, Данії, Німеччини, Польщі, Литви та Латвії.
Іншими словами, Балтійське море взято в клешні: з кожної точки збирається інформація і передається оперативній групі. При цьому кораблі різного типу можуть здійснювати різну діяльність. Наприклад, на борту фрегата «Тромп» є вертоліт, який може вести спостереження з моря, у групі також є гідролокаційне судно, яке може стежити за тим, що відбувається на дні моря.
«Ми можемо стежити за тим, що відбувається під водою. У рамках НАТО у нас представлені різні типи кораблів, впливати на цілі під водою – це не наша спеціалізація, але як частина групи НАТО по боротьбі з мінними загрозами ми можемо застосовувати ті ж самі методи, що і проти мін, щоб, наприклад, інспектувати підводну інфраструктуру», – пояснив капітан фрегата “Тромп” Ерік Кокс.
Попри те, що перша постійна група протимінних сил НАТО виконує тут завдання патрулювання, потрібно враховувати, що це бойова група НАТО, яка за потреби може застосувати силу.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.