Кремль шукає обхідні шляхи від свого брязканняя ядерною зброєю, що постійно триває.
Про це свідчить постійна зацикленість російського диктатора Володимира Путіна на хваленій балістичній ракеті "Орєшнік" та російських неядерних засобах стримування.
Заявами про "нову потужну зброю" він намагається зберегти свій авторитет у міжнародному інформаційному просторі та залякувати союзників України.
Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Путін 16 грудня виступив на колегії міноборони РФ і обговорив військові розробки у 2024 році, а також військові цілі країни на 2025 рік. Під час цього спічу диктатор заявив, нібито Росія розвиває військові можливості та технології поряд зі своєю ядерною тріадою, і наголосив, що балістична ракета "Орєшнік" є її "новою потужною зброєю", яку вона незабаром "почне серійно виробляти".
Також Путін заявив, що якби Росія використовувала "Орєшнік" "комплексним способом" у тандемі з іншими неядерними боєприпасами, то отриманий удар був би "порівнюваний за потужністю із застосуванням ядерної зброї".
Він стверджував, що "Орєшнік" не має ядерної бойової частини й, отже, не створює зараження території, підкресливши, що такий характер ракети є дуже важливим елементом в ухваленні рішення про те, які засоби ураження використовуватиме РФ.
"Раніше Путін високо оцінив технічні характеристики балістичної ракети "Орєшнік", зокрема порівнявши її з ядерною зброєю або метеоритом із погляду шкоди, яку вона може завдати. Нещодавній його акцент на ймовірній потужності ракети примітний і припускає, що Кремль може шукати відхід від інтенсивного брязкання ядерною зброєю, яке він досі використовував у війні й на який вже ніхто не реагує", – йдеться у зведенні ISW.
Аналітики припускають, що виступ Путіна 16 грудня, його заяви на Радбезі Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) в Астані (Казахстан) 28 листопада та промова в міноборони 22 листопада спрямовані на те, щоб зробити "Орєшнік" оплотом російського неядерного стримування.
"Росія неодноразово вдавалася до загрози ядерної відплати, щоб змусити Україну та Захід до самостримування, але дії України й Заходу кидали виклик ядерному наративу Кремля щоразу, коли той його використав, постійно підриваючи самостійно визначені Росією пороги для використання ядерної зброї. Так звані союзники Кремля (Індія або Китай), також не схвалюють ядерну риторику диктатора", – вважають в ISW.
Раніше експерти Інституту вивчення війни вже оцінили, що у можливостях "Орєшніка" немає нічого особливо нового, тому Путін, ймовірно, підносить технічні характеристики цієї ракети, щоб створити страх і невпевненість щодо шкоди, якої вона може завдати.
Іншими словами - це чергова спроба чинити тиск на партнерів України, щоб змусити Київ обмежити удари по РФ через страх, що Кремль дійсно завдасть заявленого "удару у відповідь".
"Путін, ймовірно, представив "Орєшнік", як новий елемент у ширшому наборі інструментів рефлексивного контролю. Адже Кремль дедалі більше змиряється з тим фактом, що небажання Путіна дотримуватися натяків на ядерні погрози знецінює їх та принижує диктатора, тож Путіну доводиться шукати риторичний вихід та шукати нові "лякалки", щоб зберегти свій авторитет у міжнародному інформаційному просторі", – підсумували аналітики.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.