У столиці Грузії Тбілісі велика кількість людей знову вийшли на протести до будівлі парламенту.
В одному з кабінетів почалася пожежа, водночас мітингувальники будують барикади.
Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Як пише видання, грузини почали будувати барикади біля будівлі парламенту. На відео в Telegram-каналах та інших видань видно, як учасники акції протесту несуть великі фрагменти огорож, використовують лавки та стенди.
Також у Telegram-каналах публікують відео, на якому видно пожежу в одному з кабінетів будівлі парламенту. За попередніми даними, туди залетів піротехнічний виріб, якими користуються протестувальники.
Крім цього, біля входу до будівлі парламенту Грузії люди спалили опудало засновника правлячої партії "Грузинська мрія" Бідзини Іванішвілі.
Відомо, що за два дні затримано 107 мітингувальників, 42 правоохоронці отримали травми різного ступеня тяжкості. В ніч на 1 грудня поліція почала бити людей, відтісняючи їх від урядового кварталу. З протестувальниками обходяться вкрай жорстоко. Поліція застосовує гумові кулі та велику кількість сльозогінного газу, а також, як і днем раніше, водомети.
Одразу після опівночі 1 грудня почалося побоїще в районі будівлі парламенту.
Протестувальники продовжують запускати феєрверки в поліцію, тоді як силові структури відтісняють їх від стін будівлі парламенту. Пізніше поліції це вдалося, але люди не йдуть з вулиць. Правоохоронці знову застосували сльозогінний газ. Протестувальники почали вибивати вітрини та забігати в магазини, щоб не задихнутися.
Однак присутні й інші приклади. Пожежна команда в Тбілісі вилила воду з пожежної машини на проспекті Руставелі. Пожежні машини використовуються для заправки водометів. Люди вітали дії пожежників оплесками.
Тим часом продовжують надходити відкриті листи співробітників державних установ: 15 співробітників мерії Батумі, а також 31 співробітник Служби із захисту персональних даних засудили зупинку інтеграції в ЄС.
МВС намагається перекласти провину на протестувальників і звинувачує їх у насильстві: Протест учасників мітингу в районі будівлі парламенту повністю вийшов за рамки норм, визначених законом про збори та висловлення думок, і переріс у насильство. У разі, якщо учасники мітингу проігнорують вказівки співробітників правоохоронних органів і продовжать діяти всупереч закону, продовжать завдавати шкоди будівлі парламенту, здійснювати підпали та інші насильницькі дії, МВС буде змушене застосувати всі передбачені законом спеціальні засоби та зірвати мітинг.
У Держдепі США заявили, що рішення партії «Грузинська мрія» призупинити процес вступу Грузії в ЄС суперечить конституції країни.
Про це заявив речник американського Держдепу Метью Міллер.
Він наголосив, що керівна партія «Грузинська мрія» відкинула можливість «тісніших зв’язків» з Європою та зробила країну більш вразливою для дій з боку Москви.
«Грузинський народ переважно підтримує інтеграцію з Європою. США засуджують надмірне застосування сили поліцією проти грузинів, які намагаються реалізувати свої права на зібрання та вираження думок, включаючи свободу мирного протесту. Ми закликаємо всі сторони забезпечити мирний характер протестів», - йдеться у заяві Міллера.
За його ловами, різноманітні «антидемократичні» дії «Грузинської мрії» порушили основні принципи американсько-грузинського стратегічного партнерства.
«Яке ґрунтувалося на спільних цінностях і зобов’язаннях щодо демократії, верховенства права, громадянського суспільства, поваги до прав людини та основних свобод і боротьби з корупцією. У результаті США призупинили цей механізм», - сказав він.
Речник американського Держдепу закликав грузинський уряд повернутися на євроатлантичний шлях. А також, прозоро розслідувати всі порушення на парламентських виборах і скасувати антидемократичні закони, які обмежують свободу зібрань і вираження думок.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі повідомила, що не планує залишати посаду, попри завершення свого мандату. Вона аргументує це тим, що парламент не має легітимності.
"Я буду на чолі політичного процесу, залишаючись вашим президентом. Легітимного парламенту немає, тому нелегітимний парламент не може обрати нового президента, тому не може бути інавгурації", - наголосила Зурабішвілі.
Вона уточнила, що її повноваження залишаються чинними, поки не буде законно обраний парламент.
"Я з вами і буду з вами", - заявила вона.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.