Джозеф Байден під час зустрічі з Сі Цзіньпіном у Лімі (Перу) висловився про відправку КНДР своїх військ у РФ для допомоги у війні проти України. Американський лідер засудив такі дії з боку Пхеньяна.
Про це повідомляє Білий дім.
Під час бесіди лідери двох країн обмінялися думками "щодо ключових регіональних і глобальних викликів".
"Президент Байден засудив розгортання тисяч військ КНДР у Росії, небезпечне розширення злочинної війни Росії проти України з серйозними наслідками для миру та безпеки як у Європі, так і в Індійсько-Тихоокеанському регіоні", - передали в Білому домі.
Також зазначається, що американський президент висловив "глибоку стурбованість" з приводу постійної підтримки Китаєм оборонно-промислової бази Росії.
Крім того, Байден підкреслив відданість Штатів дотриманню міжнародного права та свободи судноплавства, польотів, а також "миру та стабільності в Південно-Китайському та Східно-Китайському морях".
"Щодо Тайваню президент Байден підкреслив, що політика Сполучених Штатів "єдиного Китаю" залишається незмінною, керуючись Законом про відносини з Тайванем, трьома спільними комюніке та шістьма гарантіями", - розповіли в Білому домі.
Так, Байден повторив, що Штати виступають "проти будь-яких односторонніх змін статус-кво з будь-якої сторони", та що Вашингтон очікує, що "розбіжності між протокою будуть вирішені мирними засобами, і що світ зацікавлений у мирі та стабільності в Тайванській протоці".
Також президент США закликав припинити "дестабілізуючу військову діяльність КНР навколо Тайваню".
Китай готовий працювати з новою адміністрацією США для підтримки зв’язку, розширення співпраці та врегулювання розбіжностей. На цьому наголосив лідер країни Сі Цзіньпін.
«Мета Китаю щодо стабільних, здорових і стійких китайсько-американських відносин залишається незмінною», – сказав Сі Цзіньпін.
Байден пригадав, що вони із Сі познайомилися, коли обидва були віцепрезидентами, і визнав, що у відносинах між Китаєм та США траплялися «злети і падіння». Він зазначив, що хоча вони із Сі не завжди погоджувалися один із одним, але їхні дискусії були «щирими» та «відвертими».
Дональд Трамп вже пообіцяв запровадити загальні 60% мита на імпорт китайських товарів до США в рамках пакета торгівельних заходів «Америка понад усе». Пекін виступає проти цих кроків.
Обраний президент-республіканець також планує найняти на керівні посади кількох критиків Китаю, зокрема сенатора США Марко Рубіо на посаду державного секретаря та конгресмена Майка Уолтца на посаду радника з національної безпеки.
«Коли дві країни ставитимуться одна до одної як до партнера та друга, шукатимуть точки дотику, відкидаючи розбіжності, і допомагатимуть одна одній досягти успіху, наші відносини досягнуть значного прогресу. Але якщо ми сприйматимемо один одного як суперників або супротивників, чинитимемо жорстоку конкуренцію та прагнутимемо заподіяти один одному біль, ми зіпсуємо стосунки або навіть відкинемо їх назад», - сказав Сі під час зустрічі з Байденом.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.