На Монголію, яка ратифікувала Римський статут, поширюється зобов'язання співпрацювати з вимогами Міжнародного кримінального суду.
Нагадаємо, що МКС видав ордер на арешт нелегітимного російського президента Володимира Путіна.
Про це 30 серпня заявив спікер МКС Фаді ель-Абдалла.
Путін планує відвідати Монголію з офіційним візитом 3 вересня. Заарештувати його за ордером МКС закликали Монголію й в МЗС України, як цього вимагає міжнародне право.
Водночас у розділі IX Римського статуту йдеться, що держави-члени можуть бути звільнені від своїх зобов'язань здійснити арешт, якщо це змусить їх порушити договірне зобов'язання, яке існувало раніше, стосовно іншої держави або порушити дипломатичний імунітет представників третьої країни.
Як розповів ель-Абдалла, в разі відмови від співпраці судді МКС можуть ухвалити відповідний висновок і поінформувати про це асамблею країн-учасниць.
Потім асамблея може вжити проти порушників "будь-яких заходів, які вважатиме за потрібні", додав спікер МКС.
Поїздка в Монголію має стати першим візитом Путіна до країни, яка визнає юрисдикцію МКС, відколи в березні 2023 року суд видав ордер на його арешт через депортацію українських дітей у Росію.
У Кремлі заявили, що "не переживають" через візит Путіна до Монголії. Там наголосили, що в Москви "прекрасний діалог із друзями в Монголії", а всі аспекти цієї поїздки ретельно готували.
Ця країна може бути цікава міжнародному злочинцю Путіну, для контрабанди підсанкційних товарів та для прокладання газової труби до Китаю "Сила Сибіру - 2". Раніше Монголія відмовилась від участі у проєкті й навіть не внесла його будівництво у свої перспективні економічні плани. Своєю чергою Пекін, висунув умови РФ про те, що йому будівництво газопроводу буде цікавим, лише в разі встановлення ціни на блакитне паливо, на рівні внутрішнього тарифу по РФ, тобто десь близько 60 дол., що для Москви, є вкрай невигідно, в порівняно з тим, по яких цінам вона продавала газ в Європу. Тож, про що саме Путін буде вмовляти Монголію цього разу, поки невідомо.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.