Кремль звертається до американців і комерційних піар-фірм у Росії, які нічого не підозрюють, щоб поширювати дезінформацію про президентські перегони в США.
Про це повідомляють високопосадовці розвідки західним ЗМІ.
"Американська громадськість має знати, що контент, який вони читають в Інтернеті, особливо у соціальних мережах, може бути іноземною пропагандою, навіть якщо здається, що він походить від співвітчизників-американців", - сказав чиновник з Офісу директор Національної розвідки.
Росія продовжує становити найбільшу загрозу, коли мова йде про дезінформацію щодо виборів, хоча є ознаки того, що Іран також розширює свої зусилля, а Китай діє обережно.
Групи, пов’язані з Кремлем, все частіше наймають маркетингові та комунікаційні компанії, розташовані в Росії, щоб приховати частину роботи зі створення цифрової пропаганди, а також замести сліди, заявили чиновники під час брифінгу з журналістами.
Дві такі фірми потрапили під нові санкції США, оголошені в березні. Американська влада стверджує, що дві російські компанії створили фальшиві веб-сайти та профілі в соціальних мережах для поширення дезінформації Кремля.
Кінцевою метою росіян є змусити американців поширювати російську дезінформацію, не ставлячи під сумнів її походження. За словами чиновників, люди набагато частіше довіряють і розповсюджують інформацію, яка, на їхню думку, надходить із внутрішнього джерела. Підроблені веб-сайти, створені для імітації американських новинних видань, і згенеровані штучним інтелектом профілі в соціальних мережах - це лише два методи.
У деяких випадках американці та місцеві засоби масової інформації охоче посилюють і повторюють такі повідомлення Кремля.
Сенатор Марк Ворнер, голова Комітету з розвідки Сенату, заявив минулого місяця, що стурбований тим, що цього року США можуть бути більш вразливими до іноземної дезінформації, ніж це було до виборів 2020 року. Він підкреслив, що попередження представників розвідки показує, що вибори в США "перебувають у центрі уваги поганих акторів у всьому світі".
Одним із показників загрози є те, що офіційні особи, які відстежують іноземну дезінформацію, стверджують, що протягом виборчого циклу 2024 року, вони видали вдвічі більше попереджень політичним кандидатам, лідерам уряду, виборчим комісіям та іншим особам, які стали мішенню іноземних груп, ніж у циклі минулих виборів.
Офіційні особи не розголошують, скільки попереджень було видано або хто їх отримав, але сказали, що значне зростання відображає підвищений інтерес до президентських перегонів з боку супротивників Америки, а також посилені зусилля уряду з виявлення таких загроз і попередження про них.
Слід звернути увагу, що РФ та її авторитарні друзі, активно використовують цю технологію не лише у США.
Українські сегменти соціальних мереж, також насичені тисячами так званих блогерів, які видають себе за українців, які вкидають потрібні Кремлю наративи у суспільство. Це було яскраво помітно щодо таких тем, як мобілізація, вимкнення світла, про необхідність перемовин з Росією тощо. Мова йде про системну роботу РФ в цьому напрямку по всьому світу та про вливання шалених коштів в такі технології впливу на свідомість громадян різних країн. Кінцева мета - приведення до влади потрібних політичних сил та дестабілізації зсередини.
Системність і масштаби таких дії РФ та інших авторитарних режимів, говорять про те, що демократичним країнам, потрібно шукати дієві механізми протистоянню цій загрозі.
Це складно, адже досить часто, захист інформації межує з обмеженнями певних прав та свобод громадян. У Кремлі це добре розуміють, тому і застосовують саме такі технології. Або їх пропаганда працює в соціальних мережах, або її обмежують компетентні служби безпеки, і це можна видавати за цензуру, узурпацію влади, обмеження для опозиційно налаштованих людей, що є новою темою для протистояння всередині суспільства, до якого застосовують такі методи впливу.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.